Krótsze niż zwykle TARGI AKADEMIA 2020

Tegoroczna edycja Targów AKADEMIA  odbyła się wcześniej niż w latach ubiegłych. Wczoraj, 10 marca, ponad 60 wystawców z uczelni z całej Polski czekało na przyszłych studentów na Uniwersytecie Gdańskim.

Podczas Targów Akademia maturzyści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni, porozmawiać z ekspertami na temat matur oraz spotkać się z psychologami i z doradcami zawodowymi. Część z nich wzieła udział w Dniach Otwartych Uniwersytetu Gdańskiego.

Impreza miała być kontynuowana w kolejnych dniach, lecz ze względu na odwołanie wszystkich imprez masowych, zmieniono decyzję.

Wczorajszego dnia zainteresowani uczniowie spotkali się z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy odpowiadali na pytania dotyczące matur. Można było wziąć także udział w warsztatach dotyczących rozwoju ścieżki zawodowej i kariery - jak zarządzać stresem, jak przygotować idealne CV oraz sposoby na udaną rozmowę kwalifikacyjną.

Odbyły się próbne matury z chemii, matematyki, biologii, języka polskiego i fizyki.

Podczas Dni Otwartych można było odwiedzić niemal wszystkie wydziały Uniwersytetu Gdańskiego, wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć pracę naukowców i studentów. Podczas wczorajszego dnia odbyły się warsztaty, otwarte wykłady, pokazy doświadczeń, zwiedzanie laboratoriów, pracowni, auli i sal dydaktycznych. Zwiedzano wydziały, wystawy, laboratoria i pracownie na UG, rozmawiano z nauczycielami akademickimi i studentami uczelni.

Targi AKADEMIA to najlepsza okazja, aby przed podjęciem decyzji o wyborze uczelni i kierunku studiów, zdobyć informacje z pewnego źródła. W przyjaznej atmosferze i w otoczeniu zielonych terenów Uniwersytetu Gdańskiego uczniowie mogli się poczuć jak przyszli studenci.

Biuro Promocji