Akcja rejestracji dawców szpiku na UG. Poszukiwani wolontariusze

DKMS

W dniach od 6-10 grudnia br. we wszystkich wydziałach Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Zaangażuj się i pomóż – w ten sposób też możesz uratować czyjeś życie.

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych, która odbędzie się na UG, prowadzona jest przez Fundację DKMS w ramach projektu studenckiego „HELPERS’ GENERATION”. Jego celem jest zaangażowanie społeczności akademickiej w walkę z nowotworami krwi poprzez edukację oraz inicjowanie akcji rejestracji.

Jedną z liderek programu jest Magdalena Król, studentka Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed.

- Zachęcam do tego, by zgłosić się na wolontariusza pomagającego w organizacji akcji rejestracji na Uniwersytecie Gdańskim.  Potrzebna jest pomoc przy stanowiskach rozstawionych w każdym z wydziałów uczelni – mówi Magdalena Król, studentka Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed. - Wymagania są dwa, chęć zaangażowania się w akcję charytatywną oraz udział w zorganizowanym szkoleniu online, które będzie dotyczyło sposobu rejestracji dawców.

Szkolenie przewidziane jest na 4 grudnia 2021 r. i  potrwa około 1 godziny. W tym czasie wolontariusze obejrzą film instruktarzowy oraz zapoznają się z formularzem rejestracji dawcy.

Rekrutacja na wolontariuszy kończy się 1 grudnia 2021 r. o godz.23:59. Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/nAWzexgZKuVZypJu9

- Po zakończonej rekrutacji skontaktuję się mailowo z wybranymi kandydatami i do wszystkiego przygotujemy się razem – dodaje studentka UG, Magdalena Król.

Zaangażuj się i zadziałaj w ten sposób na rzecz poprawy sytuacji osób potrzebujących przeszczepienia szpiku od niespokrewnionego dawcy na całym świecie.

W związku z sytuacją epidemiczną, organizator akcji zadba o to, by stanowiska rejestracyjne spełniały wszystkie wymagane standardy sanitarne. Studenci zostaną poinformowani o konieczności zachowania dystansu, używania maseczek oraz dezynfekcji stanowisk.

Więcej o projekcie „HELPERS’ GENERATION”

EMW/Zespół Prasowy UG