Minister wręczył czek

Czek na fundusz inwestycyjny wręczył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek rektorowi UG prof. Piotrowi Stepnowskiemu podczas uroczystości podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Centrum Ekoinnowacji PG.

Podczas uroczystości minister dr hab. Przemysław Czarnek, prof. KUL, przekazał rektorom uczelni wchodzących w skład Związku Uczelni Fahrenheita czeki od Ministerstwa Edukacji i Nauki na realizację inwestycji oraz działań rozwojowych i badawczych.

Znaczenie Związku Uczelni im. Daniela Fahrenheita minister podkreślił w swoim wystąpieniu: – Gratuluję także dynamicznego rozwoju Politechnice Gdańskiej, która wraz z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem Gdańskim utworzyła Związek Uczelni Fahrenheita. Gdańsk staje się trzecim najważniejszym ośrodkiem naukowym w Polsce i jest to widoczne w całym kraju. Patrzymy na to z wielkimi nadziejami i pokazujemy jako przykład udanej federalizacji uczelni przy jednoczesnym zachowaniu ich autonomii - podkreślił minister Przemysław Czarnek.

- Dziękujemy za ten gest wsparcia funduszy inwestycyjnych naszej uczelni. Cieszy nas też poparcie dla Związku wyrażane przez ministra  - powiedział rektor prof. Piotr Stepnowski.

Politechnika Gdańska otrzymała prawie 15 milionów złotych, Uniwersytet Gdański 13,8 miliona zł, a Gdański Uniwersytet Medyczny, który podlega Ministerstwu Zdrowia, blisko 1 mln złotych.

PG, oprac. MNG