Koła naukowe na trudne czasy. Konferencja Naukowa na UG

Na konferencję naukową pt. „Kół naukowych sposoby na media i bezpieczeństwo, czyli jak radzić sobie w trudnych czasach” zaprasza Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UG.

Konferencja skierowana jest do kół naukowych i organizacji studenckich,
których działalność obejmuje szeroko rozumiane bezpieczeństwo lub związana jest
z działalnością medialną. Organizatorem konferencji jest Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja
Kopernika w Toruniu. Partnerem konferencji jest Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

Zamierzeniem organizatorów jest możliwość wymiany wiedzy i poglądów zarówno studentów działających w kołach naukowych, jak i zaproszonych gości, którzy przedstawią wybrane tematy w oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie.

Zagadnienia tematyki bezpieczeństwa i działalności medialne nieustannie się przenikają, zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19 czy kryzysu migracyjnego. - Chcemy porozmawiać o współczesnych zagrożeniach związanych między innymi z cyberbezpieczeństwem, rolą mediów w okresie napięć oraz o sposobach bezpiecznego poruszania się w wirtualnej przestrzeni – zapowiadają organizatorzy.

W dyskusji udział wezmą eksperci związani z mediami: Andrzej Karpiński, Dyrektor bezpieczeństwa BIK i Dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji BIG InfoMonitor, Robert Socha, Google News Lab Teaching Fellow w Europie Środkowo-Wschodniej  oraz Adam Majchrzak, student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, reprezentujący Stowarzyszenie Demagog.

Partnerami konferencji są Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

Komitet naukowy i organizacyjny konferencji:

dr Konrad Knoch, przewodniczący, dr hab. Małgorzata Łosiewicz, prof. UG, dr hab. Anna Lusińska, prof. UG, dr Monika Białek, dr Beata Czechowska-Derkacz, dr Paweł Kozielski, dr Jakub Kufel (UMK), dr Joanna Sarbiewska, mgr Marta Kokoszczyńska.

Kacper Anaczkowski, redaktor naczelny CDN, Karolina Cichocka, przewodnicząca Koła Naukowego Służb Mundurowych (UMK), Urszula Gurtatowska, prezeska NEPTUN TV, Aleksander Szlęzak, wiceprezes NEPTUN TV, Stanisław Pawłowski, prezes NKR, Michał Wilga, prezes INSPIAR.

Konferencja odbędzie się za pośrednictwem platformy MS Teams w dniu 10 grudnia 2021 roku.

PROGRAM KONFERENCJI

Kół Naukowych sposoby na media i bezpieczeństwo

10 grudnia 2021

Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego za pośrednictwem platformy MS Teams (kliknij tutaj aby dołączyć do konferencji)

Godz.  9.15–9.45

dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG – Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia Uniwersytetu Gdańskiego

dr hab. Małgorzata Łosiewicz, prof. UG – dyrektor Instytutu Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego

Kacper Anaczkowski (CDN) i Karolina Cichocka (Koło Naukowe Służb Mundurowych)

Wykład inauguracyjny

Godz.  9.45–10.15 - Andrzej Karpiński (Dyrektor bezpieczeństwa BIK i Dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji BIG InfoMonitor): Cyberbezpieczeństwo w dzisiejszym biznesie – fanaberia, koszt czy konieczność

Godz. 10.15-10.30 - dyskusja

Etiuda filmowa Do wolności, reż. Marcin Makara

Godz.10.30-10.45 Marcin Makara (Neptun TV): Potrzeba Azylu

Panel I Koła naukowe

Moderator Kacper Anaczkowski (CDN)

Godz.10.45–11.00 - Agnieszka Mieczkowska (Koło Naukowe Służb Mundurowych): Manipulacja informacją w mediach

Godz. 11.00–11.15 - Kaliksta Bucholc (Radio MORS): Zawód dziennikarz. Czy kariera w mediach to bezpieczny wybór dla młodych ludzi?

Godz. 11.15–11.30 - Karolina Finster (CDN): Cyberbezpieczeństwo redakcji CDN a bezpieczeństwo czytelnika

Godz. 11.30–11.45 - Mikołaj Pietrzyk, Miłosz Sieliwończyk, Aleksander Szlęzak (Neptun TV): Czy czujesz się bezpiecznie? Sonda wśród studentów WNS UG

Godz. 11.45–12.00 - Zuzanna Dzwilewska (Neptun TV): Granica między wolnością a bezpieczeństwem

Godz. 12.00–12.15 - dyskusja