Zbiórka książek dla afgańskich nastolatków na Wydziale Filologicznym

Trwa zbiórka książek w języku dari, peszto, angielskim i rosyjskim dla afgańskich nastolatków z ośrodka dla cudzoziemców w Dargaczu koło Grudziądza. Przebywa tam młodzież w wieku 11-16 lat, a dla takich czytelników książek tam nie ma.

- Zostałam poproszona przez wolontariuszkę współpracującą z ośrodkiem dla cudzoziemców w Dragaczu, koło Grudziądza o zorganizowanie na naszym wydziale zbiórki książek dla przebywających tam afgańskich nastolatków (11 – 16 lat), którzy marzą o czytaniu – mówi dr hab. Izabela Kępka, prof. UG z Wydziału Filologicznego UG.

Ponieważ mieszkańcami ośrodka są obecnie przede wszystkim Afgańczycy, najbardziej pożądane są książki w językach paszto i dari. - Na takie książki nie możemy raczej liczyć, wobec tego prosimy o przynoszenie literatury młodzieżowej w językach angielskim lub rosyjskim – dodaje dr hab. Izabela Kępka, prof. UG.

Zbiórkę na wydziale będzie prowadzona do 6 grudnia. Książki można składać w szatniach budynków Wydziału Filologicznego ul. Wita Stwosza 55 i ul. Wita Stwosza 51.

 

Oprac. Ewa K.Cichocka/ Zespół Prasowy