Rusza akcja rejestracji dawców szpiku na UG

Plakat

W dniach od 6-10 grudnia br. we wszystkich wydziałach Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Zaangażuj się i pomóż – w ten sposób też możesz uratować czyjeś życie.

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych, która odbędzie się na UG, prowadzona jest przez Fundację DKMS w ramach projektu studenckiego „HELPERS’ GENERATION”. Jego celem jest zaangażowanie społeczności akademickiej w walkę z nowotworami krwi poprzez edukację oraz inicjowanie akcji rejestracji.

Jedną z liderek programu jest Magdalena Król, studentka Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed.

- Biotechnologia w pełni uświadamia mi, jak ważna jest działalność fundacji DKMS i idea poszukiwania potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Dlatego zdecydowałam się zaangażować w organizację akcji rejestracji – mówi studentka UG. - Średnio co 40 minut kolejna osoba w Polsce otrzymuje diagnozę - nowotwór krwi, dlatego poszukiwanie potencjalnych dawców jest tak istotne.

Wydział, miejsce, data i godzina, w jakiej prowadzona będzie rejestracja dostępne są na plakacie wydarzenia (załączonym poniżej tekstu).

Rejestracji będzie towarzyszyła prelekcja pt. Czy komórki macierzyste pozwolą uratować nasze zdrowie i ocalić ginące gatunki? Wykład popularnonaukowy w ramach akcji Fundacji DKMS poprowadzona przez dr Agnieszkę Bernat-Wójtowską, adiunkta w Zakładzie Fotobiologii i Diagnostyki Molekularnej Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii i pracownika Zakładu Embriologii Doświadczalnej Instytutu Genetyki i Biotechnologii Zwierząt Polskiej Akademii Nauk.

Prelekcja odbędzie się w środę, 8 grudnia, o godzinie 17:30 za pomocą Platformy MS Teams. Link do uczestnictwa w wykładzie.

W związku z sytuacją epidemiczną, organizator akcji zobowiązał się do zadbania o to, by stanowiska rejestracyjne spełniały wszystkie wymagane standardy sanitarne. Studenci zostaną poinformowani o konieczności zachowania dystansu, używania maseczek oraz dezynfekcji stanowisk.

Grafika z lokalizacją
EMW/Zespół Prasowy UG