WF w trakcie kwarantanny - odcinek 2

Drodzy studenci,

cieszymy się, że nasza pierwsza propozycja ćwiczeń fizycznych podczas okresu kwarantanny bardzo Wam się spodobała. Pamiętajcie, żeby wykorzystać jak najlepiej ten czas i nie zapominać o aktywności fizycznej, która wzmacnia i uodparnia nasze organizmy.

W drugiej odsłonie naszego cyklu zapraszamy na:

1.Trening fitnessna niewielkiej przestrzeni (z wykorzystaniem np. ściany), do wykonania w domu – prowadzi mgr Joanna Kania, instruktor w CWFiS UG oraz trener sekcji Aerobiku Sportowego AZS UG).

2.Trening siłowy- ćwiczenia siłowe/stabilizacyjne z ciężarem własnegociała proponuje mgr Jarosław Skibicki, instruktor w CWFiS UG oraz trener sekcji Lekkoatletyki / Ergometru Wioślarskiego AZS UG.

1. Trening fitness:

- krótki instruktaż

- rozgrzewka

- trening

1. Trening siłowy / stabilizacyjny z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała:

• Wykonujemy „wagę” na prawej/lewej nodze i przysiad na nodze, na której stoimy, 5 przysiadów na nogę.
  • Wykroki w przód, 7 razy na każdą nogę (kolano nad kostką!)
  • Leżenie na brzuchu i przenosimy ramiona symetrycznie u góry przód-tył, w dłoniach można trzymać szerokim chwytem laskę gimnastyczną (jeśli nie mamy to coś co można zastąpić, kawałek sznurka) 10 razy
  • Leżenie na brzuchu ramiona wysunięte do przodu, unosimy na zmianę nogi i ramiona w górę wykonując nożyce pionowe – 30 sek.
  • Podpór przodem i przechodzimy na przedramiona z prawej na lewą stronę i do podporu przodem 6
  • Klęk podparty i unosimy jednocześnie prawą rękę i lewą nogę, powrót i druga strona 10 razy na stronę
  • Siad równoważny na pośladkach ( nogi uniesione, tułów odchylony do tyłu), spleć dłonie, łokcie szeroko i wykonujemy skręty tułowia z prawej na lewą 6 na stronę w 3 seriach.

Życzymy wielu przyjemnych wrażeń i pamiętajcie: #zostańwdomu, #trenujSAM.

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UG

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Gdańskiego