Pożegnanie Marka Szutowicza

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację,

że w dniu 13.12.2021 r. w wieku 44 lat

zmarł

Marek Szutowicz

wykładowca i trener w Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Gdańskiego.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje

Rektor, Senat i Społeczność Akademicka Uniwersytetu Gdańskiego

Wspomnienie

Marek Szutowicz urodził się 22 stycznia 1977 roku w Gdyni. Od kilku miesięcy toczył zaciekłą walkę z chorobą nowotworową, w czym wspierało go całe sportowe środowisko Trójmiasta.

Był dla nas wszystkich wzorem nauczyciela i sportowca. Zawsze zaangażowany, profesjonalny i życzliwy. Roztaczał wokół siebie aurę pozytywnej energii. Nie było dla Niego wyzwania, którego by się nie podjął. Zawsze… z uśmiechem na ustach. Pewnie dlatego, że słynął z umiejętności świetnego planowania i koordynacji wielu działań.

Jego relacje z kolejnych etapów tej nierównej walki z chorobą pomagały nam wierzyć, że wyjdzie z niej zwycięsko… Jak twierdził św. Augustyn: „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”. Dla nas Marku jesteś zwycięzcą!

Tomasz Aftański

ZP