W różnorodności uczniów siła. Ruszają warsztaty DramaLab

plakat

Dołącz do otwartych, bezpłatnych warsztatów komunikacji empatycznej i interkulturowej w języku angielskim – DramaLab, realizowanych w ramach projektu  “Join in & Make a Change” (JIMAC). Ich celem jest lepsze zagospodarowanie wyjątkowości uczniów we wszelkich formach działań edukacyjnych.

Wydarzenie skierowane jest do przyszłych i obecnych nauczycieli, pedagogów, psychologów, którym zależy na włączeniu w działanie uczniów bez względu na ich specyficzne potrzeby edukacyjne np. niepełnosprawność, wybitne uzdolnienia, odrębność kulturową, styl uczenia się itp.

- Projekt oferuje wsparcie w zakresie kompetencji tworzenia więzi sprzyjających zagospodarowaniu różnorodności w klasie szkolnej czy grupie treningowej – mówi dr Adam Jagiełło-Rusiłowski z Instytutu Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych UG. - Przykładem takiej kompetencji jest empatyczny dialog oparty na okazaniu sobie nawzajem uważności, zrozumieniu ujawnianych potrzeb, motywacji oraz inspirowaniu się do konstruktywnego działania. Projekt uczy takiej komunikacji poprzez metodę dramy, używając ról, masek i „pola bezkarnego”, gdzie nietypowe pomysły są podchwytywane przez klasę i twórczo rozwijane.

Warsztaty online, podczas których można będzie spotkać edukatorów i studentów z całego świata pokażą, jak role, maski, inspirujące dźwięki, rekwizyty czy obrazy wyzwalają wyobraźnię i inicjatywność a przez to zagospodarowują różnorodność osób uczących się.

- Uczestnicy doświadczą dialogu, w którym skupiamy się na relacji i wzajemnym dobrostanie a nie współzawodnictwie – dodaje dr Adam Jagiełło-Rusiłowski.

DramaLab to innowacyjny, cyfrowy zestaw „starterów”, uruchamiających ćwiczenie empatycznej komunikacji w rolach, z dużą dozą humoru zapewniającego komfort interakcji, nawet z nieznajomymi z odległych kultur. Jego celem jest wprowadzenie do uczenia się niepewności jako nieodzownego elementu naszego codziennego doświadczenia. Jest efektem współpracy pedagogów dramy, artystów, terapeutów, informatyków z pięciu krajów.

Narzędzie dostępne jest pod linkiem: https://innocamp.pl/drama/

Na warsztaty komunikacji empatycznej i interkulturowej, które odbędą się online w piątek, 17 grudnia, obowiązuje rejestracja, a liczba miejsc jest ograniczona. Aby dokonać zgłoszenia, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Więcej informacji o wydarzeniu

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG