#UGdzielisięwiedzą - Rozpoczynamy emisję cyklu „Lekcje UG”

Do końca grudnia 2021 r. na oficjalnym kanale Youtube UG  pojawi się 6 pierwszych „Lekcji UG”.

Są to ogólnodostępne materiały dydaktyczne przygotowane przez pracowników UG. Tego typu lekcje przydadzą się zwłaszcza w obliczu coraz częściej powtarzającej się konieczności nauki zdalnej. Chcemy ułatwić pracę nauczycielom, aby mogli korzystać z gotowych materiałów na naszej stronie, jednocześnie mając pewność, że treści które udostępnią uczniom zostały przygotowane i zweryfikowane przez pracowników Uniwersytetu.

 

Zapraszamy do zapoznania się z 4 pierwszymi lekcjami:

Lekcja UG – "Co ciągnie mózg do lasu?" - dr Wojciech Glac, prof. UG

Lekcja UG – "Jak czytać film?" - dr Agnieszka Kiejziewicz

Lekcja UG – "Kryminalistyka - nauka do walki ze złem" - dr Magdalena Kasprzak

Lekcja UG – "American Literature Various Approaches to Nature" (lekcja w j.angielskim) - dr Beata Williamson

Link do listy nagrań

- Uniwersytet Gdański kontynuuje owocną współpracę z firmą SAUR Neptun Gdańsk, w ramach której nagraliśmy sześć pierwszych „Lekcji UG”. W obliczu pandemii szkoły często stają przed wyzwaniem organizacji zajęć zdalnych. Przygotowaliśmy gotowe materiały, które nauczyciele będą mogli wykorzystywać podczas pracy online ze swoimi uczniami nie tylko w przypadku ewentualnego lockdownu, ale także jako uatrakcyjnienie zajęć szkolnych lub materiał dla uczniów do przerobienia w domu – mówi Monika Zdroik, Kierownik Zespołu Promocji UG.

W ramach projektu planowane jest cykliczne nagrywanie materiałów przygotowanych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Gdańskiego pod wspólnym hasłem „UG dzieli się wiedzą”.

Projekt jest realizowany przez Centrum Produkcji Filmowej i Dokumentalnej UG we współpracy z Zespołem Promocji Centrum Komunikacji i Promocji UG. 

Partnerem projektu jest SAUR Neptun Gdańsk

Saur Neptun
MNG/ZP