Nabór wniosków do Nagrody im. Iwana Wyhowskiego

konkurs - grafika

Kapituła Nagrody im. Iwana Wyhowskiego ogłasza nabór kandydatur do Nagrody Głównej i Staży Naukowych na rok akademicki 2022/23.

Zgłoszenia, zawierające opis zasług i osiągnięć kandydata – od uczelni, instytutów, organizacji, instytucji, stowarzyszeń etc. lub osób prywatnych, a także zgłoszenia samych ubiegających się o nagrodę (pod warunkiem poparcia przez uczelnie, instytuty, instytucje lub osoby zaufania publicznego) należy nadsyłać do Studium Europy Wschodniej do dn. 15 lutego 2022 na adres stypendia.studium@uw.edu.pl

Regulamin Nagrody oraz dokumentacja konkursowa

Laureat nagrody z zakresu szeroko rozumianych nauk humanistycznych otrzymuje 12-miesięczny pobyt naukowo-dydaktyczny na sześciu polskich uniwersytetach dla kandydata. Natomiast staże przy nagrodzie to czteromiesięczne pobyty badawcze na dwóch polskich uniwersytetach dla kandydatów z zakresu nauk społecznych, ścisłych, ekonomicznych, technicznych, rolniczych oraz bibliotekoznawstwa.

Nagroda im. Iwana Wyhowskiego ma na celu honorowanie zasług obywateli Ukrainy w rozwoju nauki, kultury i życia publicznego, w kształtowaniu i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Ukrainie oraz budowaniu demokratycznej Ukrainy – skierowanej ku Europie, uwzględniającej najlepsze tradycje dawnej Rzeczypospolitej oraz historyczne, współczesne i przyszłe związki Ukrainy z Polską i Europą.

Program finansowany jest przez 23 polskie uczelnie i jednostki naukowe.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG