„Dajemy w Łapę!”- ostatnie dni zbiórki dla zwierząt ze schronisk

Plakat wydarzenia

Jeszcze do końca grudnia 2021 r. trwa zimowa zbiórka dla zwierząt z trójmiejskich schronisk. Jeśli macie w domu nadmiar zbędnych ręczników, koce lub stare poszewki pościelowe, podzielcie się ze zwierzakami.

Przez cały rok w schronisku zużywa się mnóstwo ręczników (m.in. do  osuszania psów po kąpieli), a kocyki i poszewki służą głównie kociętom i szczeniętom. Magazyny tekstyliów trzeba więc regularnie uzupełniać. Pomóc może każdy.

Zbiórka witamin, karmy i tekstyliów trwa w schronisku przez cały rok, ale zdajemy sobie sprawę, że nie każdy, kto chciałby oddać np. jeden ręcznik, smycz czy puszkę karmy, ma czas, by tam podjechać. Postanowiliśmy to ułatwić naszym pracownikom i studentom, organizując zbiórkę na uczelni – mówi Łukasz Bień, kierownik Biura Parlamentu Studentów UG.

Pamiętajmy, że oddawane do schroniska tekstylia nie muszą być nowe, ale powinny być czyste - nie ma tam technicznej możliwości wyprania czy wysuszenia większej ilości tego typu rzeczy. Co ważne - z przyczyn sanitarnych schronisko nie może przyjmować rzeczy z wypełnieniem, takich jak poduszki, kołdry i materace.

- Należy pamiętać, że duża część mieszkańców schronisk to zwierzaki potrzebujące naprawdę dobrej jakościowo karmy, która pomoże im szybko dojść do zdrowia, dlatego tak ważna jest nie ilość, a przede wszystkim jakość karmy, którą teraz zbieramy – podkreśla Weronika Wolska z Zespołu Promocji UG. Obecnie bardzo potrzebne są także derki zabezpieczające psy przed zimnem. Psy niestety często je niszczą, więc potrzeby w tym zakresie są naprawdę duże.

Do końca grudnia dla podopiecznych gdańskiego Schroniska „Promyk” zbieramy przede wszystkim:

PSY:

 1. Karma bytowa sucha (drobna)
 2. Sucha mobility
 3. Sucha obesity/satiety/weight management
 4. Sucha hypoalergic ROYAL CANIN
 5. Sucha gastrointestinal
 6. Sucha mobility+satiety (nowy rodzaj) potrzebna w grudniu
 7. Mokra senior Animonda
 8. Sucha gastrointestinal low fat
 9. Derki ocieplające przeciwdeszczowe (ciepłe)

KOTY:

 1. Karma bytowa sucha (drobna)
 2. Sucha gastrointestinal
 3. Sucha urinary+satiety
 4. Bytowa mokra kocięta Animonda
 5. Bytowa mokra i sucha babycat

OLEJE, WITAMINY i in.:

 1. Inflamex panine (canine solution – mobility in dogs)
 2. Power dog (witaminowo-aminokwasowa mieszanka paszkowa)
 3. Olej łososiowy (brit care) – opakowania 1000 ml
 4. Proszek do uszu BIO-GROCM
 5. Smycze (zwykłe)
 6. Obroże
 7. Koce
 8. Ręczniki
 9. Poszewki pościelowe (bez wypełnienia!)

Miejsce zbiórki: specjalnie oznakowane kartony w budynkach wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku, Sopocie i Gdyni oraz w budynku Rektoratu UG.

Koordynatorem projektu jest Zespół Promocji UG we współpracy z Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG, Parlament Studentów UG i Rady Samorządów Studentów wydziałów: Biologii, Chemii, Ekonomicznego, Filologicznego, Historycznego, Matematyki, Fizyki i Informatyki, Nauk Społecznych, Prawa i Administracji oraz Zarządzania.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG