Europejski Uniwersytet Nadmorski SEA EU. Wideorelacja ze spotkania na UG

Pod koniec 2021 r. gospodarzem zjazdu przedstawicieli SEA EU był Uniwersytet Gdański. Między 30 listopada a 2 grudnia odbyły się spotkania Rady Zarządzającej, Komitetu Wykonawczego oraz Technicznej Grupy Roboczej SEA EU. Zapraszamy na wideorelację z wydarzenia przygotowaną przez Centrum Produkcji Filmowej i Dokumentalnej UG.

University of the Seas, SEA EU - sojusz sześciu europejskich i nadmorskich uczelni, powstał po to, by realizować wizję międzynarodowego, wielojęzycznego i interdyscyplinarnego Europejskiego Uniwersytetu Nadmorskiego (European University of the Seas – SEA-EU) z międzynarodową współpracą naukową, innowacyjnością i transferem wiedzy.

Uczelnie sojuszu Europejskiego Uniwersytetu Nadmorskiego od trzech lat pracują nad nowym modelem kształcenia i wymiany akademickiej, który zwiększy konkurencyjność europejskiego szkolnictwa wyższego, zapewni mobilność studentów i pracowników, a jednocześnie wpłynie na wyższą jakość kształcenia oraz prowadzenie badań naukowych.

Priorytetem są tu badania i działalność gospodarcza oraz kulturowa tradycja związana z morzem, a także współpraca ze środowiskiem biznesu, agencjami badawczymi, organami władz, fundacjami czy instytucjami edukacyjnymi.

Zapraszamy do obejrzenia wideoprezentacji z ostatniego spotkania, które odbyło się na Uniwersytecie Gdańskim.

EMW/Zespół Prasowy UG