“Śnieg” i “Wesołe Kumoszki z Windsoru” - bilety do GTS na spektakle

GTS

W ramach współpracy z Teatrem Szekspirowskim Uniwersytet Gdański zaprasza na spektakl “Śnieg” i “Wesołe Kumoszki z Windsoru”. Dla pracowników UG bilety na wybrane miejsca (siedzące) będą dostępne w niższych cenach.

 

“Śnieg” to pierwsza polska adaptacja powieści Orhana Pamuka o tym samym tytule. The Guardian określił tę książkę mianem “politycznego thrillera inspirowanego twórczością Fiodora Dostojewskiego”. Przedstawienie znalazło się na liście 10 najlepszych spektakli 2021 r. według Tygodnika Polityka.

śnieg

 

Człowiek, który żyje dla samego szczęścia, nie może być szczęśliwy! Zapamiętaj to sobie! – Orhan Pamuk, "Śnieg" Poeta Ka po kilkunastu latach pobytu na Zachodzie wraca do rodzinnego miasteczka Kars. Oficjalnym powodem przyjazdu jest pogrzeb matki. Nieoficjalnie prowadzi śledztwo dziennikarskie dotyczące rzekomych samobójstw młodych kobiet. Tuż po jego przybyciu rozpętuje się śnieżyca, która odcina Kars od reszty świata. Nadchodzi rewolucja. Miasteczko staje się miniaturą państwa, obnażając jego wewnętrzne problemy, mechanizmy i napięcia, a Ka zostaje wciągnięty w sieć intryg snutych przez dążących do władzy: wojskowych, nacjonalistów, fanatyków religijnych i terrorystów. Ścierające się siły mają wsparcie lokalnych mediów, które poprzez fake newsy kreują nowy obraz świata. W tle trwa nierówna walka o prawa kobiet. Rozdarty między tradycją a nowoczesnością, Wschodem i Zachodem, zinstytucjonalizowaną religią a osobistym poszukiwaniem Boga, targany wątpliwościami – niczym płatek śniegu na wietrze – Ka musi określić, po której stoi stronie. Zdaje się, że uratować go może jedynie poezja i miłość. Ale czy ocalenie w tym świecie jest jeszcze możliwe?

 

“Wesołe Kumoszki z Windsoru” w reżyserii Pawła Aignera, to jeden z najdłużej granych spektakli w Trójmieście. Jest to pełna humoru i wyrazistych postaci sztuka o dwójce mieszczanek szykujących zemstę na sir Johnie Falstaffie. Warto zaznaczyć, że to jedyna sztuka Williama Szekspira, która dzieje się w czasach i miejscu znanych autorowi z pierwszej ręki, czyli w Anglii przełomu XVI i XVII w. Od premiery 2015 r. “Wesołe Kumoszki z Windsoru” obejrzało 43 tys. widzów.

Kumoszki

Przezabawna komedia, hit sceny elżbietańskiej Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, satyra na obyczajowość życia bogatych XVII-wiecznych mieszczan i zdradę małżeńską. Sztuka pełna gagów, słownych pojedynków, komicznych, świetnie zarysowanych charakterów. Dwie żwawe i bystre mieszczki walczą z lubieżnym i przebiegłym sir Johnem Falstaffem, szykując nań okrutną zemstę. Oczywiście zwycięża miłość, a rozwiązłość i chytrość zostaną ukarane. Jest to jedyne dzieło dramatyczne Szekspira osadzone dokładnie w czasie i miejscu, w których sam żył – w Anglii przełomu XVI i XVII wieku.

Szczegółowa informacja o cenie i zasadach kupna biletów w komunikatach na portalu pracownika.

 

Gdański Teatr Szekspirowski: https://teatrszekspirowski.pl/

Materiały prasowe GTS
Marcel Jakubowski / Zespół Prasowy UG