Futsalistki AZS UG najlepsze w Półfinale AMP

AZS UG

Jak burza przez turniej Akademickich Mistrzostw Polski w Łodzi przeszły podopieczne trenera Tomasza Aftańskiego. Co więcej w samym turnieju rozgrywanym na obiektach Politechniki Łódzkiej w siedmiu meczach straciły zaledwie trzy gole, aplikując rywalkom aż  32.

Do turnieju półfinałowego  Akademickich Mistrzostw Polski zgłosiło się 21 uczelni z północnej Polski. Gra toczyła się nie tylko o zwycięstwo w turnieju, ale także o czołową ósemkę. Tyle bowiem zespołów awansuje do turnieju finałowego w Krakowie.

W pierwszej fazie nasze zawodniczki pokonały Politechnikę Poznań 9:0, Politechnikę Warszawa 5:1 oraz SGGW Warszawa 6:0. Następnie w kolejnej fazie zwyciężyły z WSG Bydgoszcz 4:0 oraz z Uniwersytetem Medycznym z Łodzi 5:0. Dzięki tym zwycięstwom futsalistki AZS UG zapewniły sobie awans do strefy półfinałowej.

W półfinale na ich drodze stanęły zawodniczki z Uniwersytetu Warszawskiego, znany im rywal z rywalizacji w Ekstralidze Futsalu Kobiet PZPN. Zwycięstwo 2:1 zapewniło awans do wielkiego finału, gdzie czekał już Uniwersytet Łódzki.  W regulaminowym czasie gry był remis 1:1, a następnie po rzutach karnych nasze studentki wygrały 2:1.

Dodatkowo nagrodą indywidualną została nagrodzona Paula Zawistowska, odbierając tytuł MVP turnieju – najbardziej wartościowej zawodniczki.

- Jestem dumny z dziewczyn. Doliczając bardzo ważny mecz z AWF Warszawa w Ekstralidze rozegrany w środę przed AMPami w ciągu pięciu dni rozegraliśmy osiem meczów! To naprawdę sporo – mówi trener Tomasz Aftański. - Cieszy mnie to, że wytrzymaliśmy trudy tego tygodnia i zrealizowaliśmy postawione cele. Drużyna rośnie wraz z każdym kolejnym zwycięstwem, dziewczyny dostają realną nagrodę za wkładany trud i liczne poświęcenia. Na finały pojedziemy z otwartymi głowami i radosnymi sercami oraz wiarą, że jako kolektyw możemy powalczyć z każdym – dodaje trener, który już dwa razy zdobywał z zespołem brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet.

Skład zespołu: Paula Zawistowska (6 goli), Karolina Pawlikowska (3), Iwona Wudarczyk (1), Lidia Sowińska (4), Natasza Urbanowicz (5), Paulina Budzisz (2), Julia Jargieło (1), Izabela Pawłowska (5), Magdalena Harkot (1), Weronika Dziadura, Wiktoria Słowy, Malwina Ciesielska, Weronika Wieżynis, Wiktoria Dziurdź.

Trener: Tomasz Aftański

Fizjoterapeuta: Szymon Cielecki

Turniej AMP w Łodzi odbył się w dniach 20-23 stycznia 2022 r.

Zdjęcia z turnieju w Łodzi
Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG