Medale dla UG podczas Mistrzostw Polski w Ergometrze Wioślarskim

Sztafeta UG na podium

Sztafeta UG na podium. Fot. Archiwum AZS UG/Polskie Wiosła PZTW.

Studenci AZS Uniwersytetu Gdańskiego po raz pierwszy zaprezentowali się podczas Mistrzostw Polski na Ergowiosłach, zdobywając duże osiągnięcia. Uniwersytet Gdański wygrał wyścig drużyn szkół wyższych na 1000 m. Dodatkowo Marta Pluta, studentka UG,  "wywiosłowała” trzecie miejsce w kategorii lekkiej kobiet na dystansie 2000 m.

AZS UG odniósł kolejne sukcesy. Podczas Mistrzostw Polski w Ergometrze Wioślarskim, które odbyły się we Wrocławiu w niedzielę 20 stycznia 2022 r., trzecie miejsce w kategorii lekkiej kobiet na dystansie 2000 m z wynikiem 7:38,1 "wywiosłowała" studentka UG, Marta Pluta. Na tym samym dystansie startował również nasz student Adam Bujnowski, który wraca z nowym rekordem życiowym 6:16,0. Podobnie jak Adam nowy rekord i pierwszy start na MP odnotowała Monika Trawczyńska pokonując 2 km w 7:25,7.

Na koniec Mistrzostw Polski odbył się wyścig drużyn szkół wyższych na 1000 m, gdzie Uniwersytet Gdański wygrał rywalizację, wyprzedzając uczelnie z Warszawy i Wrocławia. Skład zwycięskiej drużyny AZS UG: Monika Trawczyńska (pracownik Centrum WFiS), Adam Bujnowski, Karol Świątkowski oraz Radosław Dudziak. Czas drużyny to 3:16,5

- Jak dotąd nasze zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w zawodach akademickich - dodajmy, że z dużymi sukcesami. Monika Trawczyńska jest aktualną Akademicką Mistrzynią Polski – mówi Piotr Walczak, Prezes AZS UG. - Wspólnie z trenerem Jarosławem Skibickim postanowiliśmy, aby nasi reprezentanci spróbowali sił w Mistrzostwach Polski. Nasze wyniki we Wrocławiu to dobry prognostyk przed Akademickimi Mistrzostwami Polski, które już w kwietniu zostaną rozegrane w Warszawie - dodaje.

Fot. Archiwum AZS UG/Polskie Wiosła PZTW
Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG