Ponad 13 000 zł na 30. finał WOŚP dzięki aukcjom Uniwersytetu Gdańskiego

Karmienie fok, spersonalizowane „Sto Lat” i prywatny pokaz filmowy — te trzy przedmioty i usługi cieszyły się największą popularnością wśród licytujących. Razem dzięki wszystkim trzydziestu aukcjom Uniwersytetu Gdańskiego udało nam się zebrać 13 525 zł na okulistykę dziecięcą.

Po raz kolejny Fundacja WOŚP pobiła swój własny rekord. Kwota deklarowana 30. finału to 136 282 325 zł. Jest to suma o ponad dziewięć milionów złotych większa niż w zeszłym roku. Podobnie jest w przypadku Uniwersytetu Gdańskiego. W tym roku zebraliśmy 13525 zł, czyli o ponad 4 tysiące złotych więcej niż podczas 29. finału WOŚP. Jednocześnie w porównaniu do zeszłego roku liczba licytacji wzrosła prawie czterokrotnie, z ośmiu do trzydziestu.

Największe zainteresowanie wzbudziła aukcja „Karmienie fok w Stacji Morskiej Instytutu UG w Helu”. Możliwość wzięcia udziału w treningu medycznym jak i dokarmianiu fok szarych została wylicytowana za 4950 zł. Zwycięzca będzie uczestniczył w tych działaniach bez obecności innych odwiedzających.

Drugą najpopularniejszą aukcją było „Sto Lat” zaśpiewane przez chór akademicki UG. O spersonalizowaną piosenką urodzinową zawalczyło 10 osób. Zwycięska oferta wyniosła 955 zł.

Licytacja, która plasuje się na trzecim także została zorganizowana przez ACK Alternator. Prywatny pokaz filmowy przygotowany przez DKF „Miłość Blondynki” licytowało aż 14 osób. Zwyciężyła oferta wynosząca 690 zł.

Dodatkowo cztery aukcje wylicytowano za ponad 500 zł. Kawa z psychologiem, indywidualny projekt ex librisu wykonany przez artystę grafika oraz treningi z treningi z sekcją AZS UG wsparły 30. finał WOŚP za ponad 2000 złotych.

Serdecznie dziękujemy!

Marcel Jakubowski / Zespół Prasowy UG