Awans futsalistów AZS UG do finału AMP

AZS UG

AZS Uniwersytet Gdański z kolejnymi sukcesami w Akademickich Mistrzostwach Polski. Tym razem reprezentacja AZS UG w półfinale Futsalu Mężczyzn AMP zajęła czwarte miejsce i uzyskała awans do finału Akademickich Mistrzostw Polski, który zostanie rozegrany w lutym br. w Krakowie.

Relacja Piotra Walczaka, Prezesa AZS UG:

W fazie grupowej zawodów zawodnicy Wojciecha Pawickiego odnieśli trzy zwycięstwa z ZUT Szczecin (4:0), UAM Poznań (4:2) i Politechniką Poznańską (4:2). Z kompletem punktów uzyskali awans do II fazy rozgrywek.   W ćwierćifinale AMP nasza drużyna po zaciętym spotkaniu z Uniwersytetem Szczecińskim w regulaminowym czasie gry zremisowała 3:3 (2:0),a po rzutach karnych wygrała 1:0 uzyskując awans do najlepszej czwórki turnieju. Ten rezultat zapewnił bilet na Finał AMP w Krakowie.

W niedzielnym półfinale nasz zespół uległ AWFiS Gdańsk (1:3). Ostatecznie Uniwersytet Gdański uplasował się w Toruniu na 4 miejscu.

- Futsal to najbardziej popularna gra w Akademickich Mistrzostwach Polski, a poziom rozgrywek jest coraz wyższy – mówi Piotr Walczak. - W województwie mamy bardzo silną Pomorską Ligę Akademicką co pokazują rezultaty gdańskich drużyn. W Półfinale AMP na pięć pierwszych ekip aż trzy były z Gdańska.

Prezes AZS UG podkreśla, że ten awans cieszy. - Już od lat meldujemy się w elicie najlepszych drużyn akademickich – podsumowuje.