Sukcesy UG na stoku w Wieżycy

Na Stoku Koszałkowo w Wieżycy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Narciarstwie i Snowboradzie. Podwójną złotą medalistką została studentka Uniwersytetu Gdańskiego - Melania Rewarelli. Ponadto na podium stanęły zawodniczki sekcji snowboardu.

Relacja Piotra Walczaka, Prezesa AZS UG:

W zawodach uczestniczyły zawodniczki i zawodnicy z uczelni województwa pomorskiego. Na stoku Koszałkowo w Wieżycy rozegrano konkurencje: slalom gigant kobiet i mężczyzn, slalom kobiet i mężczyzn oraz snowboard kobiet i mężczyzn.

W rywalizacji kobiet nie miała sobie równych studentka Uniwersytetu Gdańskiego - Melania Rewarelli, która zdobyła złoty medal zarówno w slalomie, jak i slalomie gigancie. Medale Akademickich Mistrzostw Pomorza zdobyły również snowboardzistki Uniwersytetu - Julia Tompsohn - srebrny, a Zofia Józefowicz brązowy.   

Teraz nasze sekcje sportów zimowych czeka najważniejszy sprawdzian sezonu, czyli Akademickie Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Zakopanem (AMP w Narciarstwie) i Szczawnicy (AMP w Snowboardzie). Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów w tych zawodach. 

Organizatorami zawodów byli:

AZS Gdańsk, AZS Uniwersytet Gdański i Politechnika Gdańska oraz "Koszałkowo" w Wieżycy.

Zdjęcia: AZS Gdańsk
Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG