Wiersz dra Tomasza Snarskiego w międzynarodowej antologii

W Stanach Zjednoczonych ukazała się antologia 20th Jubilee Anthology Anniversary of the Contemporary Writers of Poland pod redakcją Danuty Błaszak i Anny Marii Mickiewicz zawierająca utwory polskich literatów z całego świata. W zbiorze znalazł się m.in. wiersz dra Tomasza Snarskiego z Wydziału Prawa i Administracji UG.

Jak napisały Danuta Błaszak (USA) i Anna Maria Mickiewicz (Wielka Brytania) we wstępie, antologia jest specjalną, jubileuszową edycją ważnej międzynarodowej inicjatywy wydawniczej – zapoczątkowanej 20 lat temu prestiżową serią, rokrocznie promującą współczesnych polskich twórców w języku angielskim.

W antologii znalazły się przetłumaczone na język angielski utwory poetów i pisarzy z wielu krajów, oczywiście z Polski – na czele z Ewą Lipską, w tym z USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Włoch, Belgii, Litwy.

Do współpracy zaproszono 89 autorów, reprezentujących aktywne polskie środowiska literackie, a wśród nich Tomasza Snarskiego z Uniwersytetu Gdańskiego, którego wiersz „Kamień Syzyfa” z tomu „Przezpatrzenia”, wydanego w 2012 i 2014 roku przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, ukazał się w tłumaczeniu Agnieszki Sikorskiej na język angielski.

Warto dodać, że wybrane wiersze z tomu „Przezpatrzenia”, wydanego przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, zostały dotychczas przetłumaczone na język litewski, hiszpański, japoński oraz angielski.

Biuro Promocji