Rok Norwidowski i Rok Polskiego Romantyzmu. Otwarcie wystawy na UG

Wędrowny sztukmistrz Cyprian Norwid

Wędrowny sztukmistrz Cyprian Norwid to tytuł wystawy na Wydziale Filologicznym UG, która przez miesiąc będzie gościła na uczelni.

Ekspozycja pt. Wędrowny sztukmistrz Cyprian Norwid prezentowana była w ubiegłym roku w gmachu Senatu RP, obecnie, od 1 marca do 30 kwietnia 2022, będzie wystawiana dzięki inicjatywie Bogdana Borusewicza, Wicemarszałka Senatu RP na Uniwersytecie Gdańskim.

Wystawa stanowi doskonałe ogniwo łączące zeszłoroczne obchody Roku Norwidowskiego z celebrowanym aktualnie Rokiem Polskiego Romantyzmu. Jej uroczyste otwarcie nastąpi 28 lutego 2022 o godz. 12.00 w holu głównym Wydziału Filologicznego UG.

W programie przewidziano wprowadzenie, które wygłosi Bogdan Borusewicz, Wicemarszałek Senatu RP, wystawę otworzy prof. dr hab. Mirosław Przylipiak, Prodziekan ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej, a okolicznościowy wykład pt. Norwid romantyczny i współczesny wygłosi dr hab. Zbigniew Kaźmierczyk, prof. UG z Wydziału Filologicznego UG.

Oprac. Ewa K.Cichocka/ Zespół Prasowy