Na UG odbyło się spotkanie z prof. Igorem Hałagidą – Koordynatorem ds. organizacji wsparcia dla Ukrainy

„Jak do tego doszło? Agresja Rosji na Ukrainę z historycznej perspektywy” – to temat spotkania z prof. Igorem Hałagidą, koordynatorem do spraw organizacji wsparcia dla Ukrainy, które odbyło się w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego.

W piątek, 4 marca br., w auli im. prof. J. Sokołowskiego Biblioteki Głównej UG prof. Igor Hałagida przedstawił własne spojrzenie na relacje ukraińsko-rosyjskie w ostatnich dekadach i poddał ocenie toczące się obecnie wydarzenia za naszą wschodnią granicą.

W spotkaniu udział wzięło ok. 180 uczestników - studentów oraz pracowników Uniwersytetu Gdańskiego.

Wykład profesora Hałagidy zwieńczył panel dyskusyjny, do którego zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy spotkania (zarówno ci zgromadzeni w BUG jak i osoby uczestniczące w wykładzie zdalnie, za pomocą aplikacji Ms Teams).

Spotkanie z prof. Igorem Hałagidą w BUG. Fot. Monika Nagórska
Dodano przez: EMW/Zespół Prasowy UG