Język niemiecki w pracy. Warsztat online w Centrum Herdera UG

Na bezpłatny warsztat online doskonalący umiejętności językowe na poziomie A2/ B1+ pt. „Deutsch am Arbeitsplatz” („Język niemiecki w pracy”), zaprasza Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego.

Centrum Herdera UG - ośrodek upowszechniania kultury i języka niemieckiego  zaprasza na warsztat 18 marca 2022 (piątek), w godz. 17.30–19.30 w trybie online.

Program warsztatu obejmuje zagadnienia: jak ważne jest wykształcenie w karierze zawodowej, jakie zadania i obowiązki musi wypełniać pracownik, co oznacza zadowolenie z pracy, jakie czynności wykonuje pracownik w miejscu pracy.

W czasie trwania warsztatu uczestnicy oprócz ciekawych tekstów dotyczących sytuacji z miejsca pracy zostaną zaproszeni do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń i w dyskusji.

Warsztaty w języku niemieckim poprowadzi Zbigniew Zembrzuski, absolwent germanistyki UG, stypendysta DAAD – Uniwersytet w Kilonii, były wykładowca w Instytucie Filologii Germańskiej UG i kierownik Centrum Herdera UG oraz tłumacz przysięgły języka niemieckiego.

Warsztat prowadzony będzie poprzez platformę e-learningową zoom.us  Aby wziąć udział w warsztacie wymagane jest: przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (dostępny na stronie Centrum Herdera), dostęp do komputera z uaktualnionym oprogramowaniem, włączenie kamerki internetowej oraz mikrofonu. Liczba uczestników jest ograniczona do max. 15 osób. O udziale decyduje kolejność dostarczenia mailowego zgłoszenia na adres: herder@ug.edu.pl

Oprac. Ewa K.Cichocka/ Zespół Prasowy UG