"Jak wyglądają migracje w ujęciu historycznym?" Nowa rozmowa CZR UG

"Uniwersyteckie rozmowy o zrównoważonym rozwoju"

dr hab. Anna Mazurkiewicz, prof. UG i Aleksander Piskorz

Zapraszamy na kolejny film z cyklu „Uniwersyteckie rozmowy o zrównoważonym rozwoju" przygotowany przez Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG. W ramach programu Centrum popularyzuje wyniki badań oraz działalność dydaktyczną i projektową związaną ze zrównoważonym rozwojem naukowców, dydaktyków, doktorantów i studentów Uniwersytetu Gdańskiego. Realizacja projektu prowadzona jest w oparciu o wywiady, prezentacje, artykuły popularnonaukowe ze wskazaniem materiałów źródłowych.

Tym razem dr hab. Anna Mazurkiewicz, prof. UG, historyczka, profesorka Uniwersytetu Gdańskiego, prodziekan ds. Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej oraz Kierowniczka Zakładu Historii Najnowszej Powszechnej na Wydziale Historycznym mówi o migracjach w ujęciu historycznym oraz w kontekście aktualnej sytuacji w ogarniętej wojną Ukrainie. Wywiad przeprowadził stażysta CZR UG Aleksander Piskorz.

Czym charakteryzowały się ruchy migracyjne z czasów zimnej wojny i co odróżnia je od obecnych? Z jakimi wyzwaniami wiąże się napływ uchodźców z Ukrainy do krajów Unii Europejskiej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie tu.

CZR UG