Dołącz do Szkoły Startup i sprawdź się jako przedsiębiorca

Pixabay

Jesteś studentem, doktorantem, a może pracownikiem naukowym lub administracyjnym uczelni wchodzących w skład Związku im. Daniela Fahrenheita? Masz smykałkę do interesów i pomysł na biznes?  Zgłoś się do Programu Molybdenum Startup School, którego celem jest inicjowanie i wspieranie rozwoju przedsiębiorczości startupowej. Trwa właśnie nabór do 1. edycji pt. „Sprawdź swój pomysł”.

Program Molybdenum Startup School powstał z inicjatywy Politechniki Gdańskiej i realizowany będzie za pośrednictwem Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG wraz z Centrami Transferu Technologii UG oraz GUMED. Ze strony UG w programie uczestniczyć będzie także spółka celowa Univentum Labs.

Uczestnikom zaoferowany zostanie warsztatowo-szkoleniowy program Startup School I „Sprawdź swój pomysł” oraz program grantowy Startup School II „Rozwiń skrzydła”. W ramach programu beneficjenci uzyskają 60-godzinny kurs pre-akceleracyjny, opiekę ekspertów oraz mentorów biznesowych, wsparcie w zakresie technologii ze strony pracowników PG oraz dostęp do przestrzeni coworkingowej.

Aktualnie trwa nabór do 1. edycji programu „Sprawdź swój pomysł”. Osoby zainteresowane mogą przesyłać swoje wnioski o udział w programie w terminie do 27. marca br.

- Chcemy zachęcić społeczność akademicką do udziału w przedsięwzięciach krzewiących przedsiębiorczość i coworking. Dzięki efektywnej współpracy CTT UG i CTWiT PG oraz CTT GUMed udało się rozszerzyć odbiorców/beneficjentów programu o studentów, doktorantów i pracowników innych uczelni wchodzących w skład Związku im. Daniela Fahrenheita – mówi Katarzyna Gronowska, dyrektor CTT UG. - Zachęcamy do kontaktu osoby, które poszukują partnerów na Uniwersytecie Gdańskim, Politechnice Gdańskiej i/lub GUMed w celu ustanowienia wspólnego zespołu.

Więcej informacji, w tym harmonogram programu „Sprawdź swój pomysł” z opisem zaplanowanych zajęć można znaleźć na  stronie Szkoły Startup.

Aby otrzymać dofinansowanie należy pozytywnie zakończyć kurs i dopiero wówczas można starać się o osobny grant na dofinansowanie biznesu. Tylko osoby z dyplomem Startup School będą brane pod uwagę w drugim etapie programu grantowego.

Molybdenum Startup School finansowany jest z projektu IDUB w zakresie zwiększania transferu wiedzy i technologii w ramach Działania V.5. (Działania zwiększające efektywność transferu technologii).

EMW/Zespół Prasowy UG