Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego online

Z powodu pandemii Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego od ponad 70 dni nie może przeprowadzać wspólnych prób, liczy dni, ale nie spoczywa na laurach. Właśnie z tego trudnego doświadczenia powstało wspaniałe nagranie online “We move the world!” w wykonaniu Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego pod dyrekcją prof. Marcina Tomczaka. Wyjątkowa wspólna praca zdalna, czyli… w domach chórzystów pod czujnym okiem dyrygenta.

 

Z powodu pandemii próby Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego zostały przerwane pod koniec intensywnych przygotowań do dwóch wielkich koncertów. Jak piszą członkowie chóru – w domach można robić online zakupy, uczestniczyć w zajęciach, wykładach, konferencjach, można zorganizować wizyty w muzeum, kursy językowe i wiele innych aktywności:

„Ale absolutnie nic nie jest w stanie zastąpić doświadczenia chóralnego śpiewania i grupowego przeżywania muzyki. Tego unikalnego momentu, kiedy obok siebie stają indywidualności a za sprawą dyrygenta razem biorą oddech i stają się jednym organizmem”.

Z tego właśnie doświadczenia wyrasta wspaniałe nagranie online “We move the world!”, które powstało oczywiście w domach chórzystów. Nagranie słowem wstępu opatrzył autor słów i muzyki Branko Stark.

Utwór jest zadedykowany wszystkim chórom i zespołom wokalnym z nadzieją na szybkie spotkania w realu.

 

“We move the world!” słowa i muzyka Branko Stark

pod dyrekcją prof. Marcina Tomczaka  

Przygotowanie chóru: Aneta Majda, Dorota Stefaniak
Piano: Michał Ciesielski  
Realizacja dźwięku: Krzysztof Majda - MYDA
Montaż wideo: Alicja Weydmann
Koordynacja: Magdalena Niestoruk

Biuro Rzecznika Prasowego Uniwersytetu Gdańskiego