Zapraszamy na Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego!

Dni Otwarte

Zastanawiasz się nad studiami na Uniwersytecie Gdańskim? Nie wiesz jaki kierunek i specjalizację wybrać? Chcesz dowiedzieć się co możemy Ci zaoferować?

Zapraszamy na Dni Otwarte! Odwiedź nasz Bałtycki Kampus Oliwa 21-22 kwietnia w godzinach 9:00-16:00.

Odwiedź wydziały, zobacz nasz kampus, weź udział w warsztatach, posłuchaj otwartych wykładów, zobacz pokazy doświadczeń, laboratoria, pracownie, aule i sale dydaktyczne. Porozmawiaj z nauczycielami akademickimi i naszymi studentami.

PROGRAM - ZOBACZ TU

Na stoiskach naszych Wydziałów dowiesz się, jak wygląda i czym jest UG!

Znajdziesz tam między innymi:

- ekonomiczne quizy

- „Eko-domek”, czyli ekologiczne inwestycje;

- rachunkowe „Koło fortuny”

- „Test na predyspozycje do zawodu księgowego”

Oceanograficzne inspiracje:

- kącik geologa,

- stoisko „Jak działa ocean?” oraz „Czy Bałtyk się zmienia?”

- rozmowy akwakulturalne

Biologiczne doświadczenia:

- "Ziołowy ogródek Pawłowa" – oko w lornetkę z ptakami!

- ptasie origami, rośliny z probówki, gry roślinne

- warsztat „Z lupą w ogródku – entomolog w akcji” – dowiesz się, czy w przyrodzie istnieją szkodniki?

Chemiczne cudawianki: doświadczenia, kontrolowane wybuchy i kolorowe probówki

Biotechnologiczny kącik gdzie znajdziecie:

- stoisko "Bioróżnorodność: roślinna recepta na stres"

- stoisko "Co skrywa bursztyn" , biologicznie czynny charakter ekstraktu z bursztynu.

- stoisko prezentujące „Projekt Piwny” - projekt związany z ważeniem piwa na drożdżach pochodzących z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii

- gra terenowa

Filologiczne stoisko będzie czekało na kandydatów na studia humanistyczne UG, a w nim niezwykłe atrakcje m.in.:

-  Namiot gamingowy w języku hiszpańskim

- Nauka alfabetu greckiego i starożytne przysmaki

- Językowy Sherlock Holmes czyli warsztaty polonistyczne

Historyczne gry planszowe i online, filologiczne degustacje najlepszych kąsków literatury…

Matematyczne zagwozdki do rozwiązania w Kawiarence Szkockiej, pokazy doświadczeń fizycznych i salon gier

W ramach Dni Otwartych Uniwersytetu Gdańskiego każdy z wydziałów uczelni przygotował dodatkowe atrakcje.

Pobierz plik z wydarzeniami wydziałowymi.

Warsztaty naszych studentów:

- artystyczne malowanie ekotoreb

- warsztaty z szydełkowania/szycia/tkania, wyrobu bransoletek

- pokazy cyrkowe i żonglerskie

- warsztat z samoobrony

- warsztat języka migowego

Na miejscu będzie też Tęczowy Port, gdzie wspólnie będziemy tworzyć transparent dobrych słów, własne naklejki oraz będziemy rozmawiać o (pop) kulturze LGBTQ+

Do zwiedzania swoich murów zaprosi Biblioteka Główna UG

Natomiast w Centrum Filmowym UG im. Andrzeja Wajdy będziecie mogli obejrzeć pokaz najlepszych filmów krótkometrażowych nagranych przez studentów UG

Podczas całego wydarzenia czeka Was przejażdżka hulajnogami po kampusie Uniwersyteckim z doświadczonymi studentami Socjologii, natomiast Radio Mors umili pierwszy dzień Kampusu Otwartego audycją na żywo!

W trakcie Dni Otwartych dostępni będą dla Was przedstawiciele Biura Rekrutacji UG, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z nadchodzącą rekrutacją na studia.

Do zobaczenia na kampusie!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Załącznik Rozmiar
Wykłady i prezentacje. Dni Otwarte 215 KB