Ogólnopolskie eliminacje w konkursie “Most do języka chińskiego”

Plakat wydarzenia

Do czwartego maja trwają zapisy na ogólnopolskie eliminacje do konkursu „Most do języka chińskiego”. W rywalizacji mogą brać udział studenci z polskim obywatelstwem w wieku od 18 do 30 roku życia. Ich zadaniem będzie przygotować prezentację, wystąpienie artystyczne oraz odpowiedzieć na pięć pytań o Chińskiej Republice Ludowej. 

Finał konkursu odbędzie się 26 maja o godzinie 13:00 w Opolu. Przewidziano jedną nagrodę za I miejsce, dwie za II miejsce i trzy za III miejsce. Zwycięzca ogólnopolskiego konkursu będzie mógł rywalizować w ogólnoświatowej edycji wydarzenia, która odbędzie się online. 

Konkurs składa się z sześciu etapów, z czego pierwsze trzy są elementami punktowanej rywalizacji. Uczestnicy muszą przygotować prezentację „Jesteśmy jedną wielką rodziną”, którą przedstawią w języku chińskim na początku konkursu. Następnie czeka ich pięć pytań związanych m.in. z geografią, historią, literaturą, sztuką i życiem codziennym Chińskiej Republiki Ludowej. Ostatnią punktowaną konkurencją jest wystąpienie artystyczne nawiązujące do kultury Chin. W kolejnych trzech etapach jury wyłoni zwycięzcę, wszyscy uczestnicy ustawią się do zdjęcia oraz wezmą udział w dyskusji. 

Uczestnikami konkursu mogą być studenci w wieku od 18 do 30 lat, posiadający obywatelstwo polskie, urodzeni i wychowani poza Chinami, których językiem ojczystym rodziców nie jest chiński. Istnieją także edycje konkursu przeznaczone dla młodszych znawców kultury i języka chińskiego. W tym roku organizatorem konkursu jest Instytut Konfucjusza w Opolu. 

Studenci z naszej uczelni mogą zostać poleceni przez Instytut Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim.

Kontakt organizatora: chinese-bridge-poland2022@hotmail.com Joanna Drozd, Marta Pawłowska

 

Załączniki dla studentów

Załączniki

Informacje dla uczestników ze szkół podstawowych i ponad podstawowych.

Marcel Jakubowski/ Zespół Prasowy UG