Finały AMP w tenisie stołowym zakończone sukcesem

f

Nie tylko jako organizatorzy, ale także jako uczestnicy finałowych starć w tenisie stołowym cała reprezentacja AZS UG może być dumna. W Gdańsku oprócz pięknych wspomnień pozostaje brązowy medal klasyfikacji generalnej kobiet oraz brąz i srebro w klasyfikacjach uniwersytetów, kolejno mężczyzn i kobiet.  

Turniej kobiet to od początku pewna gra naszych tenisistek, która przyniosła serię bez porażki podczas zmagań grupowych. Mecz ćwierćfinałowy choć wygrany, był już o wiele bardziej wymagający i zaprowadził nas do starcia półfinałowego z drużyną Uniwersytetu Warszawskiego, którego wyższość nasze dziewczyny musiały uznać. W decydującym meczu o 3. miejsce, to nasze tenisistki wyszły z tarczą pokonując Uniwersytet Jagielloński w Krakowie 3:0.  

Panowie walczyli jak mogli o awans do dalszej gry, jednak ich przygoda z AMPami zakończyła się na walce o miejsca 9-12. Duch walki ich nie opuszczał i dzięki temu w meczu o 9. miejsce pokonali zespół z Politechniki Śląskiej w Gliwicach zapewniając sobie tym samym medal klasyfikacji uniwersytetów. 

Po raz pierwszy w historii AMP w tenisie stołowym wręczono nagrody indywidualne im. Andrzeja Grubby. U kobiet wyróżnienie otrzymała Anna Węgrzyn (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), a u mężczyzn – Damian Węderlich (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie). 

fot. Archiwum AZS UG

fot2
Dodano przez: EMW/Zespół Prasowy UG