Juwenalia Gdańskie - co, gdzie, kiedy?

plakat

Vito Bambino, Tymek czy Wilki. To tylko niektórzy z wykonawców, którzy wystąpią na Placu Zebrań Ludowych podczas święta wszystkich gdańskich studentów. Juwenalia Gdańskie, organizowane wspólnie przez sześć uczelni publicznych, odbędą się w sobotę, 21 maja. W tym roku na scenie wystąpi sześciu topowych polskich artystów, reprezentujących różne gatunki. Ruszyła przedsprzedaż biletów.

Po raz trzeci, po przewie spowodowanej pandemią, wszystkie gdańskie uczelnie publiczne: Uniwersytet Gdański, Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Gdański Uniwersytet Medyczny i Politechnika Gdańska  wspólnie z Fundacją Gdańską organizują studenckie święto.

Kto wystąpi?

Na Scenie przy Placu Zebrań Ludowych wystąpią: Vito Bambino, Wilki, Margaret, Tymek, Malik Montana oraz Young Igi.

Choć tegoroczna edycja, z wielu względów musiała zostać ograniczona, mamy nadzieję, że impreza przyciągnie wielu studentów spragnionych dobrej zabawy.

Bilety

Obecnie trwa sprzedaż biletów online na Juwenalia Gdańskie 2022 w I puli, w której ceny prezentują się następująco:

Bilet studencki – 10 zł

Bilet normalny – 70 zł

Po wyczerpaniu zostanie uruchomiona II pula:

Bilet studencki – 15 zł

Bilet normalny – 80 zł

Zaś w dniu koncertu obowiązywać będzie III pula:

Bilet studencki – 20 zł

Bilet normalny – 90 zł

Bilety można kupić przez stronę Biletomat.pl: www.biletomat.pl/festiwale/juwenalia-gdanskie-2022-11300/

Bilety studenckie obowiązują na podstawie ważnej legitymacji studenckiej dla studentów i doktorantów wszystkich uczelni publicznych lub prywatnych w Polsce oraz legitymacji międzynarodowej ISIC.

Co ważne, osoby niepełnoletnie w wieku od 8. do 16. roku życia są uprawnione do wstępu na Juwenalia Gdańskie wyłącznie w towarzystwie pełnoletniego opiekuna prawnego lub faktycznego, zaś osoby w wieku do 8. roku życia mają wstęp bezpłatny, jednak muszą przebywać na terenie tylko pod opieką opiekuna prawnego. Pozostałe niezbędne informacje znajdują się w regulaminie wydarzenia dostępnym na stronie www.juwenaliagdanskie.pl

Strefa Studencka

Oprócz koncertów i strefy gastronomicznej na terenie Placu Zebrań Ludowych pojawi się też Strefa Studencka, gdzie wszystkie 6 uczelni przygotowuje atrakcje. To tam będzie się można czegoś dowiedzieć na temat oferty uczelni i też trochę się pobawić w takim studenckim klimacie. „Dziś nie zdradzę szczegółów, ale myślę, że każdy student z gdańskiej uczelni znajdzie tam coś dla siebie. To będzie taka odskocznia w przerwie między koncertami albo w momencie, kiedy będziemy chcieli odpocząć od tłumy pod sceną.” – mówi Iga Adamek koordynatorka Juwenaliów Gdańskich z ramienia studentów.

Zachęcamy do śledzenia informacji o Juwenaliach Gdańskich 2022:

juwenaliagdanskie.pl

facebook.com/JuwenaliaGdanskie