Udana zbiórka rowerów i hulajnóg dla uchodźców

Ponad 50 sztuk rowerów i hulajnóg zebrano podczas akcji odbywającej się na Wydziale Nauk Społecznych UG. Zebrane dotychczas rowery i hulajnogi zostaną przekazane w przyszłym tygodniu dla uchodźców z Ukrainy zamieszkujących w domach studenckich udostępnionych przez Uniwersytet Miastu Sopot.

Większość rowerów przekazanych przez darczyńców jest sprawna bądź wymaga drobnej naprawy. Rowery przekazywano z potrzeby serca, część jednośladów to rowery dziecięce z których ich użytkownicy wyrośli a rodzice (lub same dzieci) woleli je oddać potrzebującym niż sprzedać. Wolontariusze szczególnie zapamiętali starszego Pana, który przyjechał swoim rowerem po raz ostatni, by wrócić już tramwajem, niestety stan zdrowia nie pozwala mu już na regularne jazdy rekreacyjne.

- Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli podzielić się dobrem i przekazali sprzęt. Miejmy nadzieję, że przyniesie on choć trochę radości, zwłaszcza dzieciom uchodźców - powiedział Rektor prof. Piotr Stepnowski, który w piątek przyszedł, wraz z p.o. Dziekana dr hab. Danutą Plecką, prof. UG, ocenić wyniki zbiórki.

W związku z dużym zainteresowaniem akcją od przyszłego tygodnia kontynuowana będzie akcja zbierania rowerów i hulajnóg dla konkretnych osób, które potrzebują ich często na przykład do dojazdów do pracy. Informacje o tym będą pojawiać się regularnie na stronie FB akcji

Fot. Łukasz Bień i Mateusz Byczkowski
ŁB/CASiD