TCI sp. z o.o. – nowa spółka Spin-off na Uniwersytecie Gdańskim

W czerwcu 2020 r. na Uniwersytecie Gdańskim rozpoczęła działalność szósta spółka Spin-off o nazwie TCI sp. z o.o. Dołączyła ona do grupy już działających podmiotów: Fermentum Mobile, Qsar Lab, Officina Baltica, Vaxican, NanoExpo.

Spin-off założony został w celu komercjalizacji opracowanych na uniwersytecie innowacyjnych pomysłów oraz technologii w zakresie nowych produktów medycznych i leków. Zespół TCI sp. z o. o. wykorzystuje doświadczenie zdobyte podczas pracy naukowej w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w obrębie sektora biotechnologicznego i biofarmaceutycznego.

Zadaniem spółki będzie dopracowywanie formulacji preparatów medycznych oraz leczniczych, przeprowadzanie badań stabilności oraz komercyjne wykorzystanie opracowanych na uczelni nowych produktów medycznych –  ich rejestracja i komercjalizacja. Działalność spółki jako Spin-off umożliwi naukowcom wykonanie kolejnych etapów badań i praktyczne ich zastosowanie.

Na uczelni duża liczba naukowców pracuje nad nowymi preparatami, których badania często są zawieszane przed etapem produkcji pilotażowej w standardzie GMP. TCI sp. z o.o. będzie dążyć do utworzenia pracowni z certyfikatem GMP w budynkach laboratorium przy ulicy Kładki 24 w Gdańsku. Stworzy to możliwość wykonywania analiz opierających się na seriach pilotażowych, niezbędnych do badań stabilności. Uzyskany certyfikat umożliwi między innymi wykonywanie prac zleconych w celu opracowania preparatów licencyjnych.

Więcej informacji na stronie TCI Laboratories

Biuro Rzecznika Prasowego