Język niemiecki w przekładzie i biznesie. Nowe studia na germanistyce

grafika

Instytut Filologii Germańskiej UG uruchomił nowe, dwuletnie studia magisterskie. Oferta skierowana jest do absolwentów germanistyki lub innych kierunków.

Jeśli kończysz germanistyczne studia licencjackie i chcesz poszerzyć swoją wiedzę odpowiednio o aspekt tłumaczeniowy lub biznesowy, a także doszlifować swój niemiecki, jeśli kończysz inny kierunek studiów, ale dobrze znasz niemiecki i chcesz zdobyć dyplom filologa świadczący na rynku pracy o twoich wysokich kompetencjach językowych – nowe studia Instytutu Filologii Germańskiej powinny Cię zainteresować.

W ofercie studiów:

Język niemiecki

• ogólny i specjalistyczny, student osiąga poziom C2

Drugi język obcy

• angielski biznesowy lub szwedzki

Przedmioty:

• bardzo różnorodne, prowadzone w języku niemieckim w formie warsztatów, ćwiczeń i wykładów
  • przedmioty specjalistyczne: komunikacja w biznesie, profil kompetencji zawodowych, Business English, tłumaczenia konferencyjne, teoria translacji i warsztat tłumacza, tłumaczenia biznesowe, tłumaczenia administracyjno-prawne
  • przedmioty ogólne: zajęcia z praktycznej nauki języka niemieckiego (leksyka, pisanie, konwersacje, gramatyka), elementów językoznawstwa, literatury oraz kultury.

Praktyki:

• translatorska lub biznesowa na II roku studiów (30 godz.)

Współpraca:

• z firmami zagranicznymi, m.in. Bayer, ThyssenKrupp, PwC (spotkania, szkolenia, warsztaty, praktyki firmowe)
  • z uczelniami zagranicznymi (w ramach międzynarodowych projektów oraz programu Erasmus- bogata oferta wymiany akademickiej)

Szczegółowe informacje na temat oferty w Instytucie Filologii Germańskiej, na stronie FB IFG lub pod linkiem:

Dodano przez: ZP