Świętowaliśmy Dzień Dziecka na UG!

Dzień Dziecka na UG cieszył się sporą popularnością. W zabawie nie przeszkodził nawet deszcz, który, na szczęście padał krótko, choć intensywnie.

Dmuchańce, kolorowe tatuaże i malowanie buzi przyciągnęło najwięcej dzieci, które mogły także  sprawdzić się w sztukach walki z instruktorką z „Ultimate Aiki”, czyli połączenia Aikido i MMA.

Najmłodsi z zainteresowaniem obserwowali tancerkę flamenco, która zachwycała swoimi umiejętnościami i zapraszała do aktywnego udziału w swoim pokazie.  Zabawy nie popsuł nawet ulewny deszcz, który jedynie na chwilę ją przerwał.  Dużym ułatwieniem było to, że obsługa stanowisk mówiła w dwóch językach, tj. polskim i ukraińskim.

- Jesteśmy tu z grupą z Przedszkola Sióstr Elżbietanek w Gdańsku. Fajnie, że organizowane są tego typu atrakcje. Dzieci są naprawdę zadowolone. Wszystko się im podoba, szczególnie dmuchańce, wata cukrowa – powiedziała mama jednego z przedszkolaków.

Organizatorzy i partnerzy wydarzenia: Studenci dla Ukrainy – Pomagamy, Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej Uniwersytetu Gdańskiego, RODM Gdańsk, ACK Alternator, Refectum - Koło Naukowe Studentów Pedagogiki Resocjalizacyjnej UG, Międzywydziałowe Koło Naukowe UG „Politicus”, Gazeta Uniwersytecka, Studenckie Koło Naukowe KOS, Grupa SCIENCE-ART, Studenckie Koło Naukowe "Edukacja de novo" ("EDEN").

Fot. Elwira Romaniuk
Elwira Romaniuk/ZP