„Piątek na Historycznym” – wykład doc. Olhi Stadniczenko

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Piątek na Historycznym”. Na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego wykład pt. Mniejszość rosyjska w Ukrainie jako element wojny „hybrydowej” wygłosi doc. Olha Stadniczenko z Kijowskiego Uniwersytetu im. Borysa Hrinczenki.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 10 czerwca w godz. 11:30 – 13:00 w auli 1.46 Wydziału Historycznego UG. Wykład w języku ukraińskim tłumaczyć będzie na język polski prof. dr hab. Igor Hałagida.

Doc. Olha  Stadniczenko

Doc. Olha Stadniczenko w 1995 r. ukończyła z wyróżnieniem historię na Uniwersytecie im. Mychajła Kociubińskiego w Winnicy. W latach 2000-2003 odbyła studia doktoranckie na Uniwersytecie im. Tarasa Szewczenki w Kijowie, które uwieńczyła obroną pracy doktorskiej w 2004 r. Pracownik naukowy Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Mychajła Drahomanowa, (2004-2010), Narodowego Uniwersytetu Lotnictwa (2010-2017) i Kijowskiego Uniwersytetu im. Borysa Hrinczenka (od 2017 r.). Zawodowo zajmuje się zagadnieniami ustrojów politycznych, społeczeństwa obywatelskiego, bezpieczeństwa informacyjnego, reklamą polityczną oraz speechwritingiem.  Autorka i współautorka 35 publikacji indywidualnych oraz zbiorowych.

Elwira Romaniuk