Wakacyjny kurs językowy w Centrum Herdera UG

Herder

Letni kurs języka niemieckiego w Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego to doskonała okazja do nauki biegłego mówienia w języku naszych zachodnich sąsiadów, tak potrzebnego w wielu branżach w Gdańsku: od turystyki po korporacje. Zapisy trwają do 4 lipca br.

O szczegółach kursu opowiedział Kierownik Centrum  J. G. Herdera Zbigniew Zembrzuski.

- Kto może się zapisać?

- Prowadzimy przede wszystkim kursy dla młodzieży od 16 roku życia i osób dorosłych. Wśród uczestników jest wielu studentów, którzy upatrują w języku niemieckim swojej szansy na dobrą pracę. Grupy są maksymalnie dziesięcioosobowe, co pozwala na indywidualne podejście do każdego kursanta i zapewnia naszą skuteczność.

- Skąd pomysł prowadzenia zajęć latem?

- Intensywne zajęcia letnie j. niemieckiego w lipcu prowadzimy od wielu lat. Jest to świetna okazja, żeby przez 3 tygodnie nabrać płynności w mówieniu, powtórzyć słownictwo i gramatykę, chociaż skupiamy się przede wszystkim na Sprechen czyli mówieniu. Okres wakacyjny to idealny czas, żeby zrobić coś dla siebie. Staramy się bawić językiem, gramy w ciekawe gry językowe, czyli uczymy się na wesoło poprzez zabawę i fajne ćwiczenia.

- Czy będzie dostępna jedynie stacjonarna forma nauczania, czy również online?

- Pytamy osoby zgłaszające się, jaką formę zajęć preferują: stacjonarnie czy online? Dużo osób przyzwyczaiło się już do kursów online i zdają sobie sprawę, że oszczędzają sporo czasu na dojazdy.  Proponujemy również zajęcia stacjonarne, więc zobaczymy jak to się rozłoży. Jeśli ktoś zdecyduje się na opcję online, to tylko taką formę zajęć będziemy brali pod uwagę. To samo dotyczy formy zajęć stacjonarnej.

- Po co w Gdańsku uczyć się języka niemieckiego? W czym nam pomoże?

- W Gdańsku jest sporo firm z kapitałem niemieckim, które mają tu swoje centra rozliczeniowe i chętnie zatrudniają osoby z potwierdzoną znajomością języka niemieckiego na poziomie B2 i wyżej np. Bayer Polska, Thyssenkrupp Group, Lufthansa Systems Polska, Hapag Lloyd, czy austriacka grupa Swarovski. Nie wspominając o całej branży turystycznej, w której pracę sezonowo znajdują setki osób.

- Czy Centrum Herdera UG może przeprowadzać egzaminy językowe?

- Stajemy się Centrum Egzaminacyjnym Goethe Institut, to oznacza, że od przyszłego roku będziemy przeprowadzali na kampusie UG egzaminy językowe, najpierw B1 i B2, a później kolejne. Zapraszamy również na ul. Ogarną 26 do naszej wspaniałej biblioteki i czytelni.

- Dziękuję za rozmowę.

Więcej informacji na stronie:

Fot. Centrum Herdera.
ER/ZP