Rekrutacja do Szkół Doktorskich Uniwersytetu Gdańskiego na rok akademicki 2022/2023

logo

Trwa rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Gdańskiego! Zachęcamy do rejestracji online za pośrednictwem systemu IRK.

Do szkoły doktorskiej może zostać przyjęta osoba która posiada tytuł zawodowy magistra albo równorzędny. Kształcenie w szkole doktorskiej jest bezpłatne. Co więcej, każdy z doktorantów kształcących się w szkole doktorskiej otrzymuje stypendium.

Szkoły doktorskie rozpoczęły swoje funkcjonowanie od roku akademickiego 2019/2020. Doktoranci, którzy rozpoczęli studia doktoranckie przed rokiem akademickim 2019/2020, kontynuują naukę na dotychczasowych zasadach.  Osoby, które nie mogą kształcić się w szkole doktorskiej, nadal mają możliwość przygotowania rozprawy doktorskiej w trybie eksternistycznym.

Kandydaci mogą rejestrować się do 20 lipca 2022 roku. Natomiast termin składania dokumentów to 11-25 lipca 2022 roku. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się między 1 a 13 września, a wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 15 września 2022 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie szkół doktorskich, a szczegółowe zasady rekrutacji w Biuletynie Informacji Publicznej.

Zapraszamy!

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Sekcją ds. Obsługi Szkół Doktorskich:

telefon:                (58) 523 51 74

e-mail:                 szkola.doktorska.hs@ug.edu.pl / szkola.doktorska.sp@ug.edu.pl

siedziba:              ul. Wita Stwosza 63

pokój F220 (Wydział Chemii)

Link do IRK: https://doktoranci.irk.ug.edu.pl/

opracowała Elwira Romaniuk/ZP