Uroczyste otwarcie międzynarodowego kursu letniego „UExt-Summer University 2022" z udziałem naukowczyni z UG

We wtorek 19.07.2022 odbyło się uroczyste otwarcie międzynarodowego kursu letniego „UExt-Summer University 2022”, w którym udział bierze dr inż. arch. Hanna Obracht-Prondzyńska z Uniwersytetu Gdańskiego.

 

UExt-Summer University 2022 jest międzynarodowym dwutygodniowym kursem letnim organizowanym w Bogocie przez Universidad Externado de Colombia pod hasłem „Globalny rozwój: mierzenie się z przyszłością z nadzieją”.

W ramach kursu, prelegentka z Polski porusza zagadnienia związane z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych w procesach rozwoju obszarów miejskich i przeciwdziałania  skutkom zmian klimatu.

Dr inż. arch. Hanna Obracht-Prondzyńska jest architektem i urbanistką zajmującą się projektowaniem w oparciu o zasoby informacji przestrzennych i wielkie zbiory danych. Posiada doświadczenie w pracy nad projektami urbanistycznymi m.in. w Stanach Zjednoczonych, Chinach, RPA, Rumunii i Niemczech. Pracowała w Pomorskim Biurze Planowania Regionalnego, gdzie była projektantem planu zagospodarowania przestrzennego województwa pomorskiego oraz  regionu  Trójmiasta. Wspólnie z zespołem była autorką prac studyjnych dotyczących m.in. zagospodarowania obszarów przyległych do linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

źródło: https://www.gov.pl/