Grunwald i Malbork - dwie historyczne wycieczki za nami

logo

Zwiedzanie zamku, obejrzenie parady historycznej i przygotowanych na oblężenie Malborka atrakcji - to punkty wycieczki z cyklu  „Historyczne wakacje z CASiD”, w której w minioną sobotę uczestniczyli studenci, pracownicy i słuchacze GUTW z Uniwersytetu Gdańskiego.

 

To druga z czterech zaplanowanych wycieczek - 16 lipca uczestnicy mieli okazję zobaczyć inscenizację bitwy pod Grunwaldem.

"Historyczne wakacje" to cykl organizowany przez Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej we współpracy z Parlamentem Studentów UG, Radą Samorządu Studentów Wydziału Historycznego UG i redakcją „Gazety Uniwersyteckiej”.

Założeniem projektu jest promocja wiedzy historycznej.

- Pomysł pochodzi od Redaktora Naczelnego Gazety Uniwersyteckiej Tomasza Neumanna. Celem jest promowanie aktywnego trybu życia,wiedzy historycznej, zwiedzanie interesujących miejsc i, co bardzo ważne, integracja społeczności akademickiej. Udział w przedsięwzięciu wzięło już około stu osób – powiedział Łukasz Bień, dyrektor Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej.

Jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w następnej, trzeciej wycieczce 6  sierpnia. Tym razem uczestnicy udadzą się do Gniewu, gdzie będą mogli zobaczyć inscenizację polsko-szwedzkiej Bitwy Dwóch Wazów z roku 1626.

Uczestnictwo w wycieczkach jest bezpłatne.

Szczegółowe informacje odnośnie wyjazdu i zapisów na stronie:

https://casid.ug.edu.pl/2022/07/20/vivat-vasa-trzecia-wycieczka-z-cyklu-historyczne-wakacje-z-casid/

Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem - Fot. Agata Myszka, Olena Serbinovska i Maciej Ciemny.
Muzeum Zamkowe w Malborku - Fot. Agata Myszka, Olena Serbinovska i Maciej Ciemny.
ER/UG