Jak nie bać się owadów i spółki? Zajrzyj na blog „Pani entomolog”

trzmiel

Trzmiel (Bombus). Żródło/Blog Pani entomolog.

„Pani entomolog” to blog o rozpoznawaniu, życiu, biologii, hodowli oraz pożyteczności bezkręgowców. Prowadzi go dr Paulina Kozina z Katedry Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Jeśli chcesz poznać tę grupę zwierząt, zachęcamy do czytania.

Boicie się owadów? A może przeciwnie – pasjonują was te stworzenia? Niezależnie od odpowiedzi, polecamy blog dr Pauliny Koziny z Wydziału Biologii UG, która zamieszcza na stronie informacje interesujące zarówno dla uciekających przez pająkiem, osą czy muchą, ale też dla wszelkich insektolubów, owadziarzy, pasjonatów, entomofobów i innych.

- Identyfikuję, opisuję, charakteryzuję, pomagam w kwestiach dotyczących owadów. Nie namawiam, aby każdy hodował w domu straszyki, pająki czy chrząszcze, ale jestem szczęśliwa, gdy choć jeden z nich zostanie oszczędzony po przeczytaniu bloga - pisze na stronie jego autorka.

Badaczka z UG oferuje swoją pomoc także w identyfikacji bezkręgowców – każdy zainteresowany taką opcją może wysłać zdjęcia (im lepszej jakości tym łatwiej o rozpoznanie) wraz z opisem (gdzie znaleziono, w jakim środowisku) na adres pani.entomolog@onet.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku pani entomolog.

Najnowszy wpis zamieszczony na blogu dotyczy trzmieli. Ale znajdziemy tam też materiały o kleszczach, krabach, hiszpańskich muchach i … wiele innych.

Zachęcamy do czytania.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG