Doskonal swój chiński z Instytutem Konfucjusza

Ruszyły zapisy na kursy języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza Uniwersytetu Gdańskiego. Jest to cykl lekcji prowadzonych przez nauczycieli z University of Chinese Academy of Social Sciences (UCASS) w Pekinie specjalnie przeszkolonych do nauczania obcokrajowców j. chińskiego. 

Na zajęcia mogą zapisać się dorośli i dzieci.- Serdecznie zapraszamy początkujących i tych, którzy z językiem chińskim są już lepiej zaznajomieni. Każdy znajdzie coś dla siebie — zachęca dr Magdalena Łągiewska, dyrektor Instytutu Konfucjusza. W ofercie Instytutu Konfucjusza znajduje się osiem kursów grupowych oraz lekcje indywidualne. Zapisy na każde z zajęć trwają do 25 września 2022 roku.

Pełna oferta Instytutu Konfucjusza UG. 

  • Lekcje indywidualne online - Zajęcia i ich program są spersonalizowane i dostosowywane indywidualnie do poziomu oraz wymagań poszczególnych kursantów. Podczas kursu lektor koncentruje się na ich potrzebach językowych, zainteresowaniach i życzeniach. Uczestnik zajęć pod okiem wykwalifikowanego i doświadczonego nauczyciela zdobywa umiejętności komunikacyjne i kulturowe z wybranego przez siebie zakresu.

  • Kurs dla dzieci „Panda” online - Zajęcia prowadzone są w dynamiczny, ciekawy i niezwykle rozwijający sposób. Lektorzy używając zabawnych i interaktywnych metod wprowadzą dzieci w świat znaków, fonetyki i podstawowych wyrażeń. Dzieciaki uczące się z Instytutem Konfucjusza skutecznie rozwiną umiejętności językowe i kulturowe. Kurs ten to szansa na opanowanie podstaw języka chińskiego, ale także świetna okazja do zabawy, poprzez którą nasi uczniowie poznają egzotyczną kulturę i zwyczaje Państwa Środka!

  • Kurs dla rozpoczynających naukę intensywny „Pekin” online - Kurs ten przeznaczony jest dla osób, które nie miały wcześniej styczności z językiem chińskim. W kursie mogą uczestniczyć osoby powyżej 15 roku życia. Kursanci poznają elementarne zwroty, znaki i fonetykę języka. Nasi lektorzy z pasją dzielą się tajnikami podstaw leksyki chińskiej, w przystępny i łatwy sposób tłumaczą również zagadnienia gramatyczne. Po ukończeniu kursu słuchacz skutecznie i z łatwością pokona pierwszą barierę językową i kulturową, a komunikacja podczas wyjazdu do Państwa Środka czy też prosta konwersacja z Chińczykiem spotkanym na ulicy nie będzie stanowić już żadnego problemu.

  • 6 oddzielnych kursów na poziomie od HSK 1 do HSK 6: „Wuhan”, „Xiamen”, „Chengdu”, „Ningbo”, „Nankin”, „Suzhou” 

Więcej informacji.

Kursy Instytutu Konfucjusza
Marcel Jakubowski/ Zespół Prasowy UG