Bezpłatne badania ryzyka zachorowania na cukrzycę

W Polsce na cukrzycę choruje ok. 3 mln osób, 90% tych przypadków to cukrzyca typu II. Sprawdź, czy znajdujesz się w grupie ryzyka i weź udział w bezpłatnym programie edukacyjnym.

Biuro Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia UG przygotowało dwie tury testów dla osób, które po wypełnieniu formularza FINDRISK otrzymają informację, że są zagrożone cukrzycą. Standardowe badania glukozy odbędą się na Wydziale Nauk Społecznych 26 września (poniedziałek) między 8:00 a 11:30 w sali S114 oraz na Wydziale Chemii 28 września (środa) między 8:00 a 11:30 w sali G27.

Osoby z alarmującymi wynikami badań otrzymają zaproszenia do specjalnego, rocznego programu edukacyjnego. Uczestnicy projektu otrzymają m.in. specjalistyczną opiekę (dwie konsultacje lekarskie, dwie konsultacje pielęgniarskie, trzy konsultacje z dietetykiem oraz trzy konsultacje z fizjoterapeutą), analizę składu ciała oraz zestaw ćwiczeń indywidualnych dobranych do potrzeb pacjenta.

Inicjatywa przeznaczona jest dla mieszkańców Gdańska i gminy Stegna.

Więcej informacji.

Marcel Jakubowski/ Zespół Prasowy UG