Do 11 października można zapisać się na Akademię Filmu Dokumentalnego Docs Against Gravity

Kadr z "Filmu Balkonowego"(2021), reż Paweł Łoziński

Kadr z "Filmu Balkonowego"(2021), reż Paweł Łoziński

Najważniejsze filmy dokumentalne ostatnich lat będzie można obejrzeć w Centrum Filmowym im. Andrzeja Wajdy w UG w ramach wykładu ogólnouczelnianego. “Ucieczka na srebrny glob”(2021), “Film Balkonowy”(2021), “Przeżyć”(2021) to tylko niektóre pozycje w programie Akademii Filmu Dokumentalnego Docs Against Gravity.  Do każdego z omawianych dzieł zaplanowano wykład, pokaz i rozmowę po seansie.

W semestrze zimowym 2022/2023 spotkania odbywać będą się w Centrum Filmowym UG im. Andrzeja Wajdy. Każda osoba uczęszczająca regularnie na zajęcia otrzyma certyfikat ukończenia Akademii Filmu Dokumentalnego Docs Against Gravity.

Wykłady prowadzi Krystyna Weiher-Sitkiewicz, animatorka kultury i specjalistka od public relations. Kurs można zaliczyć analizą jednego z omawianych filmów w formie tekstu lub wideoklipu. W przypadku otrzymania oceny pozytywnej, student lub doktorant może ją przepisać do indeksu jako ocenę z wykładu ogólnouczelnianego lub wykładu wydziałowego UG. 

Zapisy na zajęcia trwają do 11 października. Studentki i studenci Wydziału Filologicznego mogą zgłaszać się za pomocą Portalu Studenta od 26 do 29 września lub mailowo u Przemysława Rydzewskiego do 11 października wysyłając wiadomość na adres e-mail: przemek@againstgravity.pl. Uczestnictwo w zajęciach wiąże się z uiszczeniem opłaty w wysokości 150 zł. O kolejności zapisów decyduje kolejność zrealizowanych wpłat. 

Można również wykupić karnet bez rejestracji, aby uczestniczyć w zajęciach jako wolny słuchacz. Potwierdzenie wpłaty należy wysłać na adres: przemek@againstgravity.pl

Wszelkie szczegóły, najnowszy program filmowy oraz informacja jak dokonać opłaty.

 

 

oprac. MJ/ZP