Naukowcy z UG stworzyli bezpłatną grę internetową promującą język polski "Tropem nadbałtyckich tajemnic"

Gra internetowa promująca język polski "Tropem nadbałtyckich tajemnic" powstała w Instytucie Filologii Polskiej. Projekt sfinansowała Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej.

W Instytucie Filologii Polskiej Wydziału Filologicznego UG w ramach programu Promocja języka polskiego Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) jest realizowany projekt, w ramach którego powstała interaktywna gra przeglądarkowa "Tropem nadbałtyckich tajemnic".

W zespole, kierowanym przez dr Beatę Jędrzejczak, pracują: Anna Reglińska-Jemioł z Instytutu Filologii Polskiej Wydziału Filologicznego UG oraz dr Wacław Kulczykowski z Wydziału Historycznego. Partnerem projektu jest Doç.Dr. Seyyal Kӧrpe Kemer z Uniwersytetu Stambulskiego (Turcja).

Gra była tworzona przede wszystkim z myślą o realizujących program slawistyczny studentach Uniwersytetu Stambulskiego, a także mieszkających w Polsce obcokrajowcach uczących się języka polskiego, ale dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych kulturą i historią Gdańska.

Projekt stał się bowiem okazją do zaproszenia do poznania wybranych gdańskich instytucji kultury, podzielenia się przekazem na temat ważnych kart z historii Gdańska oraz pokazania atrakcyjnych, ale niekiedy nieoczywistych miejsc na kulturowej mapie naszego miasta. Wypełniając misję odnalezienia ukrytego przez Merkurego trójzębu Neptuna, gracze mogą przemierzać ulice Gdańska, rozwiązywać quizy, zbierać trofea i oczywiście uczyć się języka polskiego.

Gra Tropem nadbałtyckich tajemnic jest dostępna bezpłatnie i bez żadnych ograniczeń pod linkiem: www.tnt.ug.edu.pl

Materiały promujące grę TNT powstały w ramach realizacji przedmiotu sztuka reklamy, prowadzonego przez dr Beatę Jędrzejczak.

Autorami materiałów reklamowych są: Paula Albecka, Julia Kalima i Anna Sapowicz (studentki I roku magisterskich studiów uzupełniających, filologia polska, spec. media i PR) oraz grafik Michał Sapowicz.

    Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA w ramach programu Promocja języka polskiego.

www.tnt.ug.edu.pl

Gra
dr Anna Malcer - Zakrzacka/Wydział Filologiczny