Dr Krzysztof Czub uczestnikiem debaty poświęconej ochronie własności intelektualnej w warunkach współpracy naukowo-badawczej

fot.

Dr Krzysztof Czub z Katedry Prawa Cywilnego WPiA uczestniczył w konferencji „41. Seminarium Rzeczników Patentowych Szkół Wyższych”, które odbywało się w dniach 19–23 września br. w Cedzynie. Konferencja była organizowana przez Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach, Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową we współpracy z Radą Rzeczników Patentowych Szkół Wyższych oraz Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej.

W czasie konferencji dr Krzysztof Czub brał udział w debacie poświęconej ochronie własności intelektualnej w warunkach współpracy naukowo-badawczej, zwłaszcza w kontekście regulaminów zarządzania własnością intelektualną w szkołach wyższych. Panel dyskusyjny moderował prof. dr hab. inż. Jerzy Woźnicki, Prezes Zarządu Fundacji Rektorów Polskich, a uczestnikami byli rektorzy i przedstawiciele szkół wyższych oraz przedsiębiorcy. Krzysztof Czub poruszył zagadnienie efektywności ścieżek komercjalizacji własności intelektualnej w szkołach wyższych, podkreślił też rolę twórców i ich praw w kontekście komercjalizacji.

W dalszym toku konferencji dr Krzysztof Czub wygłosił referat nt. „Utwory zależne (opracowania) – kilka uwag wokół definicji w teorii i praktyce”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników seminarium, zarówno przedstawicieli świata nauki, jak i praktyków (sędziów oraz zawodowych pełnomocników).

Dodano przez: ZP