Nagroda Santander dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego

Czytanie

fot. Alan Stocki

Uniwersytet Gdański podjął współpracę z Santander Bank Polska S.A. W pierwszej kolejności instytucja finansowa ufunduje nagrody dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego w wysokości 50 tysięcy złotych. W piątek, 7 października, podpisano umowę darowizny przekazaną na rzecz Uniwersytetu Gdańskiego przez Fundację Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Uczelnię reprezentowali prof. dr hab. Piotr Stepnowski, Rektor Uniwersytetu Gdańskiego oraz dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG,  Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia. W imieniu Fundacji umowę darowizny podpisał Wojciech Leśniewski, dyrektor Biura Santander Universidades. Na spotkaniu obecni byli także Beata Kałużna starszy doradca ds. Sektora Publicznego Santander Bank Polska S.A. oraz Mariola Piskorska, menedżer Placówki Santander Universidades.

Dzięki otrzymanej darowiźnie 32 studentów i doktorantów naszej uczelni do końca roku otrzyma nagrody za swoje osiągnięcia, 28 osób otrzyma po 1500 zł, a 4 studentów i doktorantów otrzyma po 2000 zł. Łącznie na nagrody zostanie przeznaczonych 50 tysięcy złotych.

- Podpisana umowa daje nam kolejną możliwość nagrodzenia studentów i doktorantów szczególnie aktywnych w działalności np. naukowej lub społecznej. Dzięki tej współpracy poszerzają się finansowe możliwości wsparcia najmłodszych członków naszej społeczności akademickiej. To bardzo dobra wiadomość u progu nowego roku akademickiego. Obie strony dołożą starań, aby obszarów współpracy było jeszcze więcej - mówi dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG, Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia.

Kryteriami przyznania nagród są wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, działalność społeczna (aktywność pro bono), osiągnięcia sportowe, działalność kulturalna i aktywność samorozwojowa.

Wnioski o nagrodę można składać od dziś za pośrednictwem platformy Santander Scholarships. Pierwszy etap rekrutacji potrwa do 31 października. W drugim etapie, który potrwa od 4 do 14 listopada, zaproszeni studenci i doktoranci będą musieli uzupełnić wniosek o skany zaświadczeń dokumentujących przedstawione osiągnięcia.

O wynikach swojej aplikacji studenci i doktoranci zostaną poinformowani do 2 grudnia. Od tego momentu nagrodzeni będą mieli tydzień na dopełnienie formalności i przyjęcie nagrody. Wypłatę świadczeń zaplanowano na drugą połowę grudnia.

Na stronie znajduje się m.in. Regulamin Nagród Santander dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego, FAQ (pytania i odpowiedzi) dotyczące procesu rekrutacji. W sprawach szczegółów dotyczących składania wniosków można w razie potrzeby kontaktować się z Biurem Stypendialnym Uniwersytetu Gdańskiego (stypendia@ug.edu.pl).

SAntander
oprac. MJ/ZP