Wampiriada na kampusie UG

W akcji bierze udział 15 uczelni wyższych z całej Polski

W akcji biorą udział uczelnie wyższe z całej Polski.

- Dzięki temu, że poświęcimy około 15-20 minut możemy uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie! - mówi Przemysław Sadowski, Wiceprzewodniczący ds. Finansów Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Od 19 do 21 października 2022 na kampusie UG będzie stał tzw. krwiobus w ramach inicjatywy NZS i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.

Wampiriada rozpoczęła się w 2000 r. na Politechnice Krakowskiej. Obecnie akcja organizowana jest we wszystkich większych ośrodkach akademickich w Polsce, zazwyczaj dwa razy w roku. 

Jesienna edycja Wampiriady na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się między 19 a 21 października. Każdego dnia "krwiobus" zawita w innym miejscu w przestrzeni UG. Pierwszego dnia będzie to Wydział Ekonomiczny, potem Wydział Biologii i na końcu Wydział Nauk Społecznych. Podczas trwania akcji krew można oddać w godzinach 9:00-14:00.

Na osoby, które oddadzą krew, czekają super gadżety, vouchery od tegorocznych partnerów, słodki pakiet czekolad oraz dwudniowe zwolnienie lekarskie. Warto pamiętać, że w dniu oddania krwi nie powinno się jeść ciężkiego śniadania. Osoby chore lub te, które niedawno miały kontakt z chorym, nie powinny brać udziału udziału w akcji. Należy mieć  przy sobie dowód osobisty. 

Program wydarzenia: 

19 października 2022, 9:00-14:00 – parking przy Wydziale Ekonomicznym UG.

20 października 2022, 9:00-14:00 – parking przy Wydziale Biologii UG.

21 października 2022, 9:00-14:00 – parking przy Wydziale Nauk Społecznych.

Więcej informacji o akcji.

 

Grafika
oprac. Marcel Jakubowski/ Zespół Prasowy UG