Srebro dla unihokeistów AZS UG

Zespół AZS Uniwersytet Gdański odniósł kolejny sukces na Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Warszawie. Podczas pierwszych w historii mistrzostw w unihokeju drużyna AZS UG sięgnęła po srebrny medal. Reprezentacja zajęła 2. miejsce w kategorii Uniwersytetów oraz 7. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Relacja z wydarzenia Piotra Walczaka, Prezesa AZS UG:

Akademickie Mistrzostwa Polski nabrały rozpędu. Co prawda w nieco odmiennej rzeczywistości, pełne obostrzeń i zaleceń, ale wciąż dostarczające nam mnóstwo radości. Tym razem o świetny wynik postarali się nasi studenci podczas pierwszych, historycznych AMP-ów w unihokeju. Po bardzo zaciętej rywalizacji nasza reprezentacja zajęła 7. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 2. w kategorii Uniwersytetów.

To naprawdę fantastyczny  wynik, poparty niesamowitym zaangażowaniem naszych reprezentantów. Co ważne unihokej jest nową dyscypliną w kalendarzu Akademickich Mistrzostw Polski i nie posiadamy regularnie trenującej sekcji. Tym większy szacunek dla naszej drużyny – podkreśla Tomasz Aftański, jeden z trenerów zespołu.

Zawody odbywały się w formule „SWISS”, gdzie razem na parkiecie występują zarówno kobiety jak i mężczyźni, boisko jest nieco zmniejszone, a gra się w składach 4 na 4. – Wiedząc, że mamy na uczelni świetne zawodniczki występujące na najwyższym poziomie w Polsce udało się uzupełnić skład bardzo ambitnymi zawodnikami. Całość bardzo fajnie „zatrybiła”, grupa świetnie się dogadywała, walczyli dzielnie w każdym meczu co przyniosło bardzo dobry wynik – dodaje trener zespołu. – W taktycznych aspektach wspomagała mnie mocno nasza absolwentka Jagoda Wieczorek i z tego miejsca bardzo jej za to dziękuję. Bez jej zaangażowania nie byłoby tego sukcesu.

W rozgrywkach grupowych nasza drużyna przegrała z Politechniką Rzeszowską 0:6 oraz pokonała Uniwersytet Wrocławski 3:2. Dało to naszym studentom awans do czołowej „8” turnieju. W kolejnych meczach nasi unihokeiści przegrali z AWF Warszawa oraz Uniwersytetem Warszawskim. Zwłaszcza to ostatnie spotkanie mogło się naprawdę podobać. Wynik 3:5 ujmy nie przynosi i bardzo pozytywnie nastawił naszych reprezentantów przed ostatnim spotkaniem o 7. miejsce w klasyfikacji generalnej i 2. w klasyfikacji Uniwersytetów z naszym odpowiednikiem z Poznania. To zakończyło się naszym zwycięstwem 3:2 i ostatecznie zagwarantowała ekipie upragnione medale.

UG wystąpił w Warszawie w składzie:

Adam Ulewicz – Laura Łącka (5 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej), Jutrzenka Cirocka (4), Wiktoria Targońska (3), Eliza Zakrzewska (2), Brian Taczała (2), Michał Sakłak (1) i Dominik Krzysztoforski.

Trenerzy: Jagoda Wieczorek i Tomasz Aftański

 

Fot. Archiwum AZS UG

Zdjęcia z Akademickich Mistrzostwach Polski w unihokeju
Biuro Rzecznika Prasowego