III Kongres Towarzystw Naukowych

"Społeczny wymiar działalności towarzystw naukowych” to temat III Kongresu Towarzystw Naukowych odbywającego się w Gdańsku w dniach 20 - 22 października.

Podczas pierwszego dnia Kongresu, w Dworze Artusa w Gdańsku, obrady prowadzili: prof. dr hab. Iwona Hofman – Przewodnicząca Rady Towarzystw Naukowych przy Prezydium PAN oraz prof. dr hab. inż. Jerzy Błażejowski – Prezes Gdańskiego Towarzystwa Naukowego.

W ramach wydarzenia przemówienia wygłosili między innymi Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Dyrektor Muzeum Gdańska dr hab. Waldemar Ossowski, prof. UG oraz prof. dr hab. Marcin Gruchała Przewodniczący Zgromadzenia Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita, Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W ramach wydarzenia wręczono Medale 100-lecia Towarzystw Przyjaciół Nauki i Sztuki w Gdańsku/Gdańskiego Towarzystwa Naukowego/Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki.

Odznaczeni zostali między innymi członkowie społeczności akademickiej UG Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia - dr hab. Arnold Kłonczyński prof. UG, Dziekan Wydziału Ekonomicznego dr hab. Monika Bąk, prof. UG, Dziekan Wydziału Chemii UG dr hab. Beata Grobelnaprof. UG, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr hab. Michał Harciarek, prof. UG, Dziekan Wydziału Zarządzania prof. dr hab. Mirosław Szreder, Dyrektor Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita prof. dr hab. inż. Adriana Zaleska-Medyńska.

Wygłoszono także wykłady inauguracyjne oraz zaprezentowano publikacje „Społeczny ruch naukowy w procesie zmiany” autorstwa prof. dr hab. Zbigniewa Kruszewskiego oraz Księgę pamiątkową i specjalny tom (LXXXI) „Rocznika Gdańskiego” wydane z okazji 100-lecia Towarzystw Przyjaciół Nauki i Sztuki w Gdańsku/Gdańskiego Towarzystwa Naukowego/ Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki autorstwa prof. dr hab. Jerzego Błażejowskiego.

Całość uświetnił występ Capelli Gedanensis, który zaprezentował zarówno klasyczne utwory,  jak i szlagiery z seriali telewizyjnych.

Fot. Łukasz Bień
Łukasz BIeń/CASiD