Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego dr Michał Kraszpulski wyróżniony The International Education Award

Dr Michał Kraszpulski, absolwent UG, naukowiec stale współpracujący z naszą uczelnią, odebrał z rąk Prezydent Wright State University dr Susan Edwards prestiżowe wyróżnienie - The International Education Award.

Wyróżnienie The International Education Award jest przyznawane pracownikom Wright State University za szczególne osiągnięcia w organizacji i prowadzeniu działań edukacyjnych o zasięgu międzynarodowym. Dr. Michał Kraszpulski uzyskał tytuł magistra biologii oraz ekologii zwierząt w Uniwersytecie Gdańskim, następnie zrobił doktorat w dziedzinie neurobiologii w Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny). W 2007r. został wykładowcą w Wright State University, dzieląc etat pomiędzy zakładami Psychologii oraz NCBP (Neurobiologii, Biologii Komórki i Fizjologii).

W 2016r. naukowiec zorganizował dla studentów tamtejszej uczelni Ambassador Program – Animal Behavior, w ramach którego wzięli oni udział w letnich zajęciach na stacjach biologicznych Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym.

Studenci dra Michała Kraszpulskiego w gdańskim Z00

Program pomógł w budowaniu relacji i w wymianie doświadczeń pomiędzy Wright State University, a Uniwersytetem Gdańskim i był kontynuowany corocznie aż do 2019r., kiedy dalszą jego realizację uniemożliwiła pandemia COVID-19.

Korzystając jednak z istniejących już kontaktów, dr. Michał Kraszpulski nawiązał kolejną współpracę, tym razem z Instytutem Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach programu Collaborative Online International Learning udało się połączyć wirtualnie kurs UG Public Speaking z kursem WSU Drugs and Behavior, tworząc polskim i amerykańskim studentom możliwość wspólnej nauki, wymiany poglądów i współpracy.

- Jeszcze inną formą współpracy było bezpośrednie prowadzenie zajęć w UG – wyjaśnia dr hab. Małgorzata Lipowska, prof. UG. - Studenci psychologii UG, uczestnicy programu Erasmus, realizowali zajęcia z dr. Michałem Kraszpulskim w maju 2022 i mamy nadzieję na powtórzenie ich w przyszłym roku, ponieważ cieszyły się powodzeniem.  Tematyka dotycząca uzależnień z pespektywy interdyscyplinarnej (biologia+psychologia) zdecydowanie odpowiadała zainteresowaniom studentów. Mamy też nadzieję na rewizyty naszych studentów na WSU – dodaje prof. Małgorzata Lipowska.

Laureatowi nagrody gratulujemy!

Informacja na stronie WSU

Informacja o Akcji Bałtyckiej (obrączkowanie ptaków)

Fot. materiały dra Michała Kraszpulskiego